Furtka dla małych i średnich

Baan Co. Zawarł umowy z firmami komputerowymi dotyczące rozwoju Baan IV

Baan Co. Zawarł umowy z firmami komputerowymi dotyczące rozwoju Baan IV

Holenderska firma Baan Co. utworzy paneuropejski oddział, który będzie się zajmował wdrożeniami najnowszej wersji pakietu wspomagającego zarządzanie Baan IV w małych i średniej wielkości przedsiębiorstwach. Nowa jednostka organizacyjna - Baan Business Systems (BBS) jest spółką joint venture Baan Co. i, wyrosłej z niemieckiego przedstawicielstwa Digital Equipment Corporation, firmy Ditec Informationstechnologie AG.

"Początkowo BBS skoncentruje się na rynku niemieckim i holenderskim. Z czasem działalność spółki rozszerzy się na

inne kraje europejskie" - powiedział Jan Baan, prezes i założyciel firmy, na odbywającej się pod koniec czerwca br. w Berlinie dorocznej konferencji Baan World. "BBS będzie furtką do małych i średnich przedsiębiorstw w Europie i na świecie" - dodał Jan Baan. Przedstawicielstwa BBS w całej Europie mają współpracować z lokalnymi partnerami Baan Co. "Startegia Baana polega na tym , że sami obsługujemy kontrakty w dużych przedsiębiorstwach. Nasi partnerzy zajmują się wdrożeniami w średnich firmach tj. w takich, w których pracuje 100-2000 osób" - powiedział Aleksander Benning, dyrektor Baan Polska.

Siła w narzędziach

Zapowiadana ekspansja Baana jest wyzwaniem rzuconym największemu konkurentowi, niemieckiemu koncernowi SAP AG, który od kilku lat działa na rynku średniej wielkości przedsiębiorstw, zdaniem prezesa Baan Co., z mieszanym powodzeniem. Mocnym argumentem Baana w walce z SAP R/3 ma być Orgware - zestaw narzędzi do analizy struktur, procesów i dialogów, automatyzujący proces wdrażania systemu Baan IV. "Wraz z wprowadzeniem Orgware kończy się etap mozolnych, złożonych wdrożeń. Klienci na rynku, na którym zamierzamy wzmóc działalność, oczekują produktów prostych we wdrażaniu i instalacji, takich, które można łatwo aktualizować do

najnowszych wersji i których szybko można się nauczyć" - przekonywał w Berlinie Jan Baan. Zdaniem specjalistów, dzięki Orgware można dwu-, trzykrotnie skrócić proces analizy i projektowania systemu dla potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa, a co najważniejsze, mogą to robić ludzie o niższych kwalifikacjach niż do tej pory.

Podczas berlińskiej konferencji przedstawiciele firmy zaprezentowali nowe moduły dla Tritona i Baan IV, przeznaczone dla przemysłu spożywczego, do produkcji taśmowej i montażu elektronicznego.

Ponadto własne rozwiązania prezentowały niezależne firmy m.in. służące do sporządzania szczegółowego harmonogramu produkcji oraz integracji z systemem danych technicznych stworzonych przez oprogramowanie CAD.

Wsparcie dla Baan IV

Ważnym elementem berlińskiej konferencji było podpisanie przez Baana umów z producentami sprzętu i oprogramowania.

Porozumienie z IBM umożliwi przeniesienie Baan IV na duże komputery Systems/390 i współpracę z systemami do zarządzania bazami danych DB2, działającymi pod kontrolą systemów operacyjnych AIX i MVS. Pod koniec br. ma być dostępna najnowsza wersja oprogramowania Baan IV, działająca pod kontrolą Windows NT. Będzie ona współpracować z aplikacjami Microsoft z rodziny BackOffice na nowych serwerach Compaq ProLiant 5000 z procesorem Pentium Pro. Baan zoptymalizuje również swój system w wersji NT do pracy na intelowskich serwerach Hewlett-Packard NetServer LX z Pentium Pro. HP zapowiada integrację Baan IV z oprogramowaniem do zarządzania siecią OpenView/IT Operations.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200