Funkcję autouzupełniania wpisów w smartfonach Android wesprze biometria

Użytkownicy urządzeń Android korzystają chętnie z funkcji, która uzupełnia automatycznie różnego rodzaju wpisy, gdyż zapamiętuje podawane wcześniej hasła, adresy, kody i inne dane. Okazuje się iż Google pracuje nad mechanizmem zwiększającym znacznie bezpieczeństwo takich operacji, który wykorzystuje biometrię.

Informację taką podała niedawno witryna XDA Developers twierdząc, że funkcja auto-uzupełniania wprowadzanych wyrażeń żądać będzie od użytkownika uwierzytelnienia się rozpoznając linię papilarne jego palca lub twarz.

Jeśli Google zdecyduje się na takie rozwiązanie to androidowy mechanizm autouzupełniania będzie pracować podobnie jak wiele zewnętrznych menedżerów haseł. Jak wiadomo wiele z nich zaczyna działać dopiero wtedy gdy sprawdzą się iż mają do czynienia rzeczywiście z uprawniona do tego osobą.

Zobacz również:

Robią to włączając jeden z mechanizmów bazujących na biometrii. Odczytuje on linie papilarne palca użytkownika lub weryfikuje zdjęcie jego twarzy.

Wiele wskazuje na to, że mechanizm ten będzie bazować na najnowszej technologii Face Unlock, którą Google zastosował w urządzeniach Pixel 4 i Pixel 4 XL. Oczekuje się, że Google poda więcej informacji na ten temat na najbliższej konferencji programistów Google IO, która odbędzie się w USA (Mountain View, Kalifornia) w maju.


TOP 200