Fundusze coraz częściej wolą Bitcoina niż złoto - twierdzą, że lepiej trzyma wartość

Coraz większa liczba zarządzających funduszami i inwestorów instytucjonalnych woli Bitcoin od złota. Postrzegają kryptowalutę jako lepszy magazyn wartości (store of value) i skuteczniejsze zabezpieczenie przed inflacją.

Bitcoin lepszy do walki z inflacją niż złoto / Fot. Alesia Kozik, Pexels.com

Bitcoin lepszy do walki z inflacją niż złoto / Fot. Alesia Kozik, Pexels.com

"W dłuższej perspektywie czasowej Bitcoin będzie dziesięć razy lepszy niż złoto" - zauważa jedna z firm zarządzających aktywami.

Zarządzający funduszami i inwestorzy instytucjonalni coraz częściej inwestują w Bitcoina zamiast w złoto. Podczas niedawnego ogłoszenia wyników za III kwartał, Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings, mówił o tym, że Bitcoin jest lepszym sposobem przechowywania wartości niż złoto. "Nadal uważam, że złoto było prawdopodobnie dobrym aktywem w obecnym otoczeniu, ale po prostu zostało zmiażdżone przez Bitcoina" - skomentował.

Zobacz również:

Sprawdź: Open Office

Bitcoin postrzegany jest za lepsze rozwiązanie do przechowywania wartości i jest akceptowany przez coraz więcej ludzi i instytucji. Obecnie ponad dwieście milionów ludzi na całym świecie uczestniczy w ekosystemie Bitcoin i stale ich przybywa. Oznacza to, że każda z tych osób ma choć trochę środków ulokowanych w Bitcoinie.

Anthony Scaramucci, założyciel Skybridge Capital, również przewiduje, że Bitcoin osiągnie lepsze wyniki niż złoto. "W końcu Bitcoin przyćmi złoto" - zauważył, dodając że ciągle jest wcześnie, by zacząć w niego inwestować. Jego zdaniem cena Bitcoina osiągnie poziom 500 tys. dolarów. Wzywa inwestorów, by już teraz kupili trochę kryptowaluty. "Nie zdziwię się, jeśli Bitcoin będzie rósł w tempie wykładniczym, a złoto w tempie liniowym" - dodał.

Kolejnym menadżerem funduszu inwestycyjnego, który niedawno przyznał, że woli Bitcoina od złota jest Paul Tudor Jones. Powiedział, że w obecnym środowisku gospodarczym Bitcoin jest lepszym zabezpieczeniem przed inflacją.

Zobacz: DuckDuckGo

Idąc dalej, globalny bank inwestycyjny JPMorgan poinformował w październiku br., że inwestorzy instytucjonalni porzucają złoto na rzecz Bitcoina. "Postrzegają go jako lepsze zabezpieczenie przed inflacją" - opisali analitycy firmy.

Pro-bitcoinowa firma MicroStrategy, specjalizująca się w rozwiązaniach Business Intelligence, ma obecnie najwięcej, bo ponad 114 tys. Bitcoinów. Michael Saylor, szef MicroStrategy, przyznał, że spodziewa się, iż Bitcoin stanie się klasą aktywów o wartości powyżej 100 tys. dol. Dodał, że jego firma uniknęła wielomiliardowego błędu, bo zdecydowała się na inwestowanie właśnie w Bitcoina, nie zaś w złoto. Saylor uważa Bitcoin za "cyfrowe złoto" i jest przekonany, że w tej dekadzie zastąpi ono zwykłe złoto.

W ostatnim czasie cena Bitcoina spadła do poziomu niespełna 57 tys. dol.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200