Fujitsu z nowym rozwiązaniem przeciwko złodziejom

Fujitsu rozszerzyła ofertę zabezpieczeń laptopów o technologię Advanced Theft Protection (ATP). Rozwiązanie pozwala właścicielowi notebooka zdalnie zablokować skradzione lub zgubione urządzenie albo też uruchomić blokadę w określonym przez siebie czasie. Firma twierdzi, że notebook zablokowany z wykorzystaniem tej funkcji nie daje się uruchomić i staje się bezużyteczny dla nieupoważnionych użytkowników.

Technologia ATP, zintegrowana sprzętowo z notebookiem i oparta na zaszyfrowanej architekturze, jest według Fujitsu całkowicie odporna na zewnętrzną ingerencję. Dzięki ATP zabezpieczenie skradzionego lub zgubionego notebooka jest równie łatwe, jak unieważnienie karty kredytowej przez telefon.

Zdalne blokowanie urządzenia, integralna część ATP, jest aktualnie obsługiwane przez modele Fujitsu LIFEBOOK T5010 i LIFEBOOK E8420 (z technologią Intel vPro).

Tecdhnologia ATP jest dodatkowo wspomagana oprogramowaniem Computrace Data Protection i Computrace One firmy Absolute Software. Zabezpieczenie to umożliwia użytkownikom zdalne skasowanie danych ze skradzionych notebooków. Ponadto utracone urządzenie może być śledzone, co wydatnie pomaga w jego odzyskaniu. Funkcje te obsługują wszystkie LIFEBOOKI produkowane aktualnie przez Fujitsu.

Zobacz również: Policyjne znakowanie urządzeń mobilnych - czy to ma sens?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200