Fujitsu w stronę telekomunikacji

Należąca do Fujitsu spółka Fujitsu Quantum Devices wspólnie z japońską firma Sumitomo Electric utworzą nowe przedsięwzięcie joint-venture specjalizujące się w rozwoju i produkcji podzespołów do urządzeń telekomunikacyjnych.

Nowa firma rozpocznie działalność z początkiem kwietnia 2004 r. Zarządy Fujitsu i Sumitomo spodziewają się, że fuzja umożliwi poszerzenie zakresu działalności firm i przyspieszy proces projektowania nowych rozwiązań. Nowa spółka (nazwa nie została jeszcze ujawniona) zajmie się produkcja krzemowych i optycznych elementów oraz specjalizowanych układów dla urządzeń sieciowych: modemów DSL, systemów bezprzewodowych czy rozwiązań dla elektroniki użytkowej.

Połączenie oferty oraz działów technologicznych obu producentów ma wzmocnić pozycję firm na rynkach międzynarodowych. Obszarem działania spółki powołanej przez Fujitsu i Sumitomo Electric będą głównie Stany Zjednoczone, Europa, Japonia i Chiny.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200