Fujitsu planuje ekspansję na rynek serwerów aplikacji

Wraz z premierą opartej na Javie platformy Interstage Application Server 4.0 Fujitsu zamierza zwiększyć swój udział w rynku serwerów aplikacji, wartym obecnie 11 mld USD.

Fujitsu Software zamierza uzyskać bardziej znaczącą pozycję na rynku serwerów aplikacji. Firma zaprezentowała opartą na Javie platformę Interstage Application Server 4.0. Amerykańska premiera IAS ma - według przedstawicieli Fujitsu - stanowić wstęp do ekspansji firmy na globalnym rynku rozwiązań e-business.

Tydzień temu niemiecki SAP ogłosił, że podległa mu spółka In-My-Q będzie oferować niedrogi serwer aplikacji oparty na platformie J2EE. Wraz z narzędziami SAP Workplace i Web Control, platforma będzie stanowić nową linię produktów.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Jak zmieni się zarządzanie sprzętem Apple w macOS 13 (MDM) ?

Analitycy są zdania, że zarówno SAP, jak i Fujitsu zbyt późno wkraczają na rynek serwerów aplikacji, wart 11 mld USD. Obecnie jest on zdominowany przez IBM i BEA Systems, które kontrolują odpowiednio 30 i 35% rynku. Mniejszą popularnością cieszą się rozwiązania Oracle, Sybase, iPlanet czy HP/Bluestone. Szansę dla Fujitsu stanowi fakt, że firma ta nie jest zupełnie nowym graczem w tym sektorze. Ponad 30% serwerów aplikacji sprzedanych w Japonii to właśnie produkty Fujitsu. Do końca 2001 r. firma chce wdrożyć 25 tys. serwerów aplikacji, głównie w Japonii, Korei Południowej, Chinach, Australii i w Wielkiej Brytanii. Specjaliści wątpią jednak w szansę przejęcia przez Fujitsu znacznej części rynku USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200