Fujitsu i Linuxcare będą współpracować

Linuxcare zapewni klientom i partnerom Fujitsu Siemens Computers usługi doradztwa w dziedzinach oprogramowania open-sorce i wsparcia technicznego systemu Linux.

Fujitsu Siemens Computers oraz Linuxcare, firma świadcząca usługi w dziedzinie rozwiązań dla systemu Linux i oprogramowania open-source, poinformowały o zawarciu porozumienia w sprawie dostarczania usług doradztwa oraz wsparcia technicznego systemu Linux i oprogramowania open-source dla klientów i partnerów Fujitsu Siemens Computers na całym świecie. Umowa przewiduje współpracę Fujitsu Siemens Computers i Linuxcare w dziedzinie doradztwa w sprawie projektów open-source oraz wielojęzyczne wsparcie techniczne dla klientów i partnerów wybranych regionów geograficznych. Częścią umowy jest także współpraca obu firm przy tworzeniu sterowników dla systemu Linux oraz przeniesienie na tę platformę aplikacji dla serwerów i stacji roboczych Fujitsu Siemens Computers. Linuxcare zapewni również klientom i partnerom wsparcie w zakresie optymalizacji systemu Linux na mikroprocesory IA-64.

Zawarta umowa jest drugim kontraktem Linuxcare z firmą związaną z Fujitsu Limited. W ubiegłym roku Amdahl, spółka należąca do Fujitsu Limited, podpisała umowę z Linuxcare dotyczącą udzielenia jej wsparcia technicznego.

Fujitsu Simens Computers

tel.: (22) 870 98 91

faks: (22) 870 97 09

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200