Fujitsu F-04B - komórka rozkładana na części

Firma Fujitsu zaprezentowała model telefonu komórkowego, który można rozłożyć na dwie części. Urządzenie na pierwszy rzut oka przypomina standardowy telefon typu "slider" (z wysuwaną spod wyświetlacza klawiaturą numeryczną). Tyle tylko, że spodnią część urządzenia można całkowicie oddzielić od ekranu.

Fujitsu F-04B
Fujitsu F-04B
Większość układów elektronicznych, w tym antena i moduł radiowy, mieści się w tej części telefonu, w której znajduje się 4,3-calowy dotykowy wyświetlacz. Dolna połówka oferuje klawiaturę QWERTY i wysuwane klawisze numeryczne. Obie połowy telefonu komunikują się przez Bluetooth na maksymalną odległość 10 metrów. Górna połowa może funkcjonować samodzielnie - użytkownik dzięki obecności dotykowego ekranu nie musi korzystać z klawiatury; może ją odłączyć i zostawić w domu.

Informacje dotyczące specyfikacji technicznej urządzenia przedstawione przez producenta są na razie dość ubogie. Wiadomo, że telefon mierzy 11,4 x 5,1 x 20,4 cm, a rozdzielczość ekranu wynosi 480 x 960 pikseli. Czas czuwania aparatu ma wynosić 600 godzin (tryb WCDMA) i 400 godzin w trybie GSM. Maksymalna długość rozmowy wynosi odpowiednio 300 i 330 minut.

Zobacz również:

  • Składany smartfon - czy warto wyposażyć w niego kadrę kierowniczą?
  • Inteligentne ubrania obsłużą łączność z urządzeniami wearable

Telefon wyposażony jest także w cyfrowy aparat fotograficzny o imponującej rozdzielczości 12,2 megapikseli, moduł GPS i obsługę technologii HSDPA. Co więcej, Fujitsu chce oferować klientom opcjonalny mini-projektor - podłączany w miejsce dolnej połowy telefonu - z układem optycznym DLP "Pico" firmy Texas Instruments. Projektor ten jest zdolny do wygenerowania obrazu w rozdzielczości 854 x 480 pikseli.

F-04B trafi na rynek w marcu lub kwietniu przyszłego roku w ofercie operatora NTT DoCoMo. Niestety na razie nie ma planów wprowadzenia urządzenia do sprzedaży poza Japonią.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200