Francuzi wolą Open Office

Szef działu informatyki francuskiego Urzędu Podatkowego (Direction Generale des Impots) poinformował, że instytucja ta zamierza w przyszłym roku wdrożyć pakiet Open Office. Ma to przynieść jej oszczędności rzędu 29,3 mln euro - informuje serwis ZDnet.co.uk.

Francuski urząd podatkowy "przesiądzie" się na Open Office'a z pakietu Microsoft Office 97, wykorzystywanego od kilku lat. Jak tłumaczy Jean-Marie Lapeyre, nadszedł czas na zmodernizowanie oprogramowania. Początkowo rozważano wykupienie licencji na MS Office XP, ostatecznie jednak urzędnicy zdecydowali się na skorzystanie z open source'owego Open Office'a.

Powód takiej decyzji był prosty - Open Office jest znacznie tańszy. Lapeyre szacuje, że koszt wdrożenia "otwartego" pakietu na 80 tys. stanowisk będzie od 29,3 mln euro niższy, niż w przypadku produktu Microsoftu.

Zobacz również:

Przedstawiciel DGI powiedział również, że być może w przyszłości urząd rozważy wdrożenie systemu operacyjnego Linux, który zastąpiłby systemy z rodziny Windows.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w wywiadzie z Lapeyre'm, przeprowadzonym przez dziennikarzy serwisu ZDNet.co.uk.


TOP 200