Fotograficzne trendy 2011 - GPS, 3D czy kolorowe obudowy

Od początku 2011 roku na rynku pojawiło się już trochę nowego sprzętu fotograficznego. Wystarczy nam to w zupełności, aby nakreślić główne trendy, które będą obowiązywały w tym roku w branży fotograficznej. Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której prezentujemy najciekawsze funkcje stosowane w nowych aparatach cyfrowych.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, która z zaprezentowanych w naszej galerii funkcjonalności jest najlepsza, najciekawsza lub też najbardziej innowacyjna. Z pewnością dużą popularnością będą cieszyły się ekrany dotykowe i możliwość bezprzewodowego przesyłania zdjęć. Są one bardzo praktyczne i znacząco wpływają na podniesienie komfortu robienia zdjęć.

Naszym zdaniem najmniejsze szanse na powodzenia ma funkcja rejestrowania filmów z dużą ilością klatek na sekundkę. W chwili obecnej filmy nakręcone z prędkością ponad 1000 klatek na sekundę są w bardzo niskiej rozdzielczości. Niestety dopóki producencie nie usprawnią tej opcji nie wróżymy jej sukcesu.

Z ciekawością przyglądamy się również rozwojowi fotografii trójwymiarowej. W chwili obecnej funkcja 3D w aparacie to bardziej gadżet niż przydatna funkcjonalność, ale bardzo możliwe, że za kilka lat nikt już nawet nie będzie pamiętał o fotografii dwuwymiarowej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii Fotograficzne trendy 2011.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200