Fortinet oferuje kolejny model zapory FortiGate

Fortinet wprowadził na rynek nowy model zapory FortiGate. FortiGate-3600C to zapora typu NGFW (Next-Generation FireWall) przeznaczona dla dużych przedsiębiorstw oraz dla dostawców usług zarządzających bezpieczeństwem sieci komputerowych.

Urządzenie (łączące w sobie funkcje zapory ogniowej, systemu VPN, systemu wykrywania włamań oraz kontroli aplikacji) pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego FortiOS 5) i pozwala definiować oraz egzekwować polityki bezpieczeństwa sieci zarówno z poziomu użytkownika, jak i każdego urządzenia łączącego się z siecią.

Urządzenie wyposażono w 12 portów 10 GbE, 16 światłowodowych portów GbE oraz w 2 miedziane porty GbE. FortiOS 5.0 rozpoznaje użytkownika stosując różne metody uwierzytelniania, w tym na podstawie jednokrotnego logowania (Single Sign On). Komputery osobiste oraz urządzenia mobilne mogą być identyfikowane w oparciu o zainstalowaną aplikację - agenta lub bez jego udziału.

Zobacz również:

  • Bumblebee: serce całego ekosystemu ransomware
  • Zintegrowane bezpieczeństwo aplikacji internetowych

Platforma jest zintegrowana z programami FortiManager i FortiAnalyzer (służącymi do raportowania i centralnego zarządzania systemem) i zapewnia przepustowość rzędu 60 Gb/s (pracując jako zapora), 17 Gb/s (dla transmisji IPSec VPN) oraz 14 Gb/s (pracując jako IPS).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200