Fortinet FortiScan do identyfikacji luk bezpieczeństwa

W ofercie spółki Veracomp pojawiło się rozwiązanie Fortinet do zarządzania słabymi punktami bezpieczeństwa - FortiScan-1000B, identyfikujące luki w bezpieczeństwie sieci, zarządzające aktualizacjami oraz przeprowadzające kontrolę zgodności z przepisami. Urządzenie przeznaczone jest dla średnich i dużych firm oraz organizacji rządowych.

W urządzenie FortiScan-1000B wykorzystano technologię zakupioną w 2008 roku od firmy Secure Elements. Oprogramowanie C5 tej firmy, które w tym czasie uważane było za najlepsze tego typu rozwiązanie w swojej klasie, stanowi podstawę urządzenia. Urządzenie wyposażono także w moduł skanera luk bezpieczeństwa, pochodzący z rodziny urządzeń rejestrujących, analizujących i raportujących - FortiAnalyzer. Skaner przeznaczony jest do automatycznego wykrywania, rejestrowania i oceny bezpieczeństwa serwerów, hostów i innych urządzeń.

Urządzenie FortiScan-1000B jest rozwiązaniem przeznaczonym dla organizacji wymagających zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami, takimi jak PCI-DSS, czy HIPAA. Ponadto zapewnia zgodność bezpieczeństwa ze standardami NIST / SCAP oraz FDCC (Rozwiązanie C5 firmy Secure Elements ma certyfikat SCAP).

FortiScan-1000B zapewnia zautomatyzowany proces wykrywania luk w bezpieczeństwie, audyt, wykonywanie akcji naprawczych oraz raportowania. Urządzenie jest proste w implementacji i zarządzaniu. Zapewnia możliwość zarządzania lukami bezpieczeństwa, wykorzystując agenta działającego po stronie klienta lub przeprowadzając analizy ruchu w sieci, a także audyt i monitorowanie w ramach kontroli zgodności systemów operacyjnych; zarządzanie aktualizacjami w ramach procesów naprawczych oraz raportowanie zgodności z przepisami.

Podobnie jak inne produkty Fortinet z tej serii, FortiScan-1000B korzysta z usługi subskrypcyjnej FortiGuard, umożliwiającej wykonywanie napraw i aktualizowanie bazy danych luk bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym.

Urządzenie FortiScan-1000B dostarczane jest z pamięć masową o pojemności 2 TB i może obsługiwać do 2 tys. urządzeń sieciowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200