FortiGate 800C – kompleksowe zabezpieczenie sieci

W sytuacji, kiedy zagrożenia hybrydowe stały się zmorą administratorów, zapotrzebowanie na urządzenia konsolidujące funkcje zabezpieczające staje się coraz większe. Każdy menedżer IT doskonale wie, jak ważne jest bezpieczeństwo infrastruktury IT oraz danych przetwarzanych w sieci firmowej. Dlatego integracja wielu poziomów ochrony w jednej platformie pozwala na dobre zaplanowanie i realizację polityki bezpieczeństwa w firmie.

Platformy z obszaru Network Security znajdują się między innymi w ofercie firmy Fortrinet, która od wielu lat jest światowym liderem wśród producentów systemów UTM. Produkty te z powodzeniem są stosowane w różnej wielkości przedsiębiorstwach, w tym również u dostawców usług telekomunikacyjnych. Produkty Fortinet zwiększają poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.

Linią urządzeń, na które z pewnością warto zwrócić uwagę w kwestii zintegrowanego bezpieczeństwa sieciowego są platformy FortiGate (FG), które łączą w sobie FortiOS w wersji 5 – przeznaczony do obsługi modułów bezpieczeństwa system operacyjny oraz FortiASIC – specjalnie zaprojektowane procesory, które są w stanie zagwarantować odpowiednią wydajność dla ochrony na najwyższym poziomie. Po wprowadzeniu FortiOS 5 wraz z nowymi udoskonalonymi funkcjami bezpieczeństwa FortiGate stało się z pewnością jednym z najważniejszych graczy w obszarze Network Security. Cała seria FortiGate to urządzenia przeznaczone dla firm z każdego segmentu. Ponadto zapewniają wysoką przepustowość w każdym środowisku. Małe firmy mogą wykorzystać serię najniższych modeli FortiGate-20, które przeznaczone są głównie dla małych biur, natomiast na bardzo duże przedsiębiorstwa ukierunkowana jest seria FortiGate – 5000.

Zobacz również:

  • AI jak obosieczny miecz
  • Demokratyzacja ransomware – znak naszych czasów
  • Zero Trust Network Access – proaktywne podejście do bezpieczeństwa
FortiGate 800C – kompleksowe zabezpieczenie sieci

Aplikacja FortiClient na system Android

Urządzenia FortiGate zapewniają ochronę przed zagrożeniami na poziomie sieciowym oraz aplikacyjnym, a dzięki automatycznym aktualizacjom systemu ochrony przeciwko nowym zagrożeniom w czasie rzeczywistym stoi ona zawsze na najwyższym poziomie. Jako urządzenia UTM, które mają zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo sieci i danych wyposażone są w moduły funkcjonalne o wysokiej skuteczności. W ich skład wchodzą między innymi: zaawansowany firewall (Next Generation Firewall), VPN oraz zarządzanie pasmem. Dodatkowo znajdują się tam także funkcje ochrony antywirusowej, antyspamowej czy zapobieganie działaniu oprogramowania szpiegującego, które są na bieżąco aktualizowane najnowszymi sygnaturami. Urządzenia posiadają wsparcie dla BYOD (Bring Your Own Device) dzięki systemowi rozpoznawania urządzeń, które można zdefiniować jako obiekty wykorzystywane w politykach bezpieczeństwa.

Komputery osobiste oraz urządzenia mobilne mogą być identyfikowane na podstawie zainstalowanej aplikacji – agenta lub bez jego udziału. Wyposażony w te informacje system FortiOS jest w stanie przyznawać różne poziomy dostępu do sieci, w zależności od operacji wykonywanych przez użytkownika lub rodzaju urządzenia.

Zaawansowane filtry webowy i aplikacyjny umożliwiają kontrolowanie treści przeglądanych za pomocą przeglądarki oraz ograniczenie wykorzystywania w sieci korporacyjnej niepożądanego oprogramowania. Funkcjonalność DLP (ochrona przed wyciekiem danych) pozwala na blokowanie wrażliwych informacji firmowych, które mogłyby w sposób niekontrolowany wyciec poza sieć firmową. Natomiast Endpoint Control zapewnia, że dostęp komputerów i urządzeń do sieci chronionej przez FortiGate uzależniony jest od tego, czy punkty końcowe spełniają wymogi bezpieczeństwa. W przeciwnym przypadku nie są dopuszczone do zasobów sieciowych.

W skład platformy FortiGate wchodzą również zaawansowane funkcje sieciowe, takie jak wysoka dostępność, mechanizm wirtualnych domen (VDOM) umożliwiający rozdzielenie sieci wymagających odrębnego zarządzania i polityk ze względów bezpieczeństwa.

Do redakcji trafił model FortiGate 800C, czyli produkt ze średniej półki, który został zaprojektowany jako urządzenie zabezpieczające dla potrzeb średniej wielkości organizacji oraz oddziałów dużych firm. Urządzenie FG-800C bardzo dobrze spełnia wymagania dzisiejszych środowisk IT. Jest ono w stanie sprostać potrzebom wykorzystania coraz większego pasma, dostosować się do powszechnego użycia prywatnych urządzeń mobilnych użytkowników, które są podłączane do sieci korporacyjnych, a także wykryć coraz bardziej popularne ataki w warstwie aplikacyjnej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200