Formus Polska otrzymał ogólnopolską koncesję telekomunikacyjną

Firmie przyznano także nowe częstotliwości. Formus zamierza wprowadzić w IV kwartale br. nowe usługi, w tym udostępniania klientom własnej przestrzeni dyskowej.

Formus Polska otrzymał do Ministerstwa Łączności koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych na terenie całego kraju. Ponadto firma otrzymała od Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej pasmo o częstotliwości 3,5 GHz w 33 miastach Polski, a pozwolenie na działalność w paśmie 28 GHz rozszerzono o kolejne 40 miejscowości. Dzisiaj Formus działa w 11 największych miastach Polski.

Formus Polska świadczy obecnie szerokopasmowe usługi telekomunikacyjne, w tym m.in. bezprzewodowego dostępu do Internetu i transmisji danych. W przyszłości spółka zamierza rozszerzyć ofertę o usługi udostępniania klientom własnej przestrzeni dyskowej, tzw. hostingu, a także usługi transmisji głosu i obrazów wideo. Prawdopodobnie nastąpi to w IV kwartale tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200