Formus Polska będzie dalej działał

Firma oferująca usługi bezprzewodowej transmisji danych, dementuje doniesienia o wycofaniu się z polskiego rynku.

Formus Polska, specjalizujący się w systemach szerokopasmowej łączności bezprzewodowej, stanowczo zaprzecza doniesieniom o wycofaniu się z polskiego rynku. Pogłoski o planowanym zaprzestaniu działalności firmy w Polsce, pojawiły się po podjęciu przez amerykańską centralę Formusa, decyzji o zamrożeniu operacji w kilku oddziałach europejskich. (m.in. w Irlandii i Czechach).

Przedstawiciele firmy przyznają jednak, że firma faktycznie ograniczy działalność w Europie do Niemiec i Polski, gdzie jej pozycja jest najsilniejsza.

Zobacz również:

  • Smartfony Huawei otrzymają 5G i eSIM dzięki dodatkowemu etui

Zamknięcie oddziałów firm w niektórych krajach europejskich jest następstwem spadku popytu na tych rynkach. "W Polsce pozycja Formusa jest stabilna. Jesteśmy obecni w ponad 10 miastach. Zdobyliśmy także koncesje na świadczenie usług w skali ogólnopolskiej" - mówi Janusz Sznajder z Formus Polska.

W firmie miały jednak miejsce redukcje zatrudnienia. "Z jednej strony, spowodowane one są koniecznością ograniczania kosztów działalności lecz również są wynikiem normalnej fluktuacji kadr. W szczytowym okresie firma zatrudniała 280 - 290 osób, obecnie jest ich ok. 30 - 40 mniej" - dodaje Janusz Sznajder.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200