Format Factory pozwoli na łatwe zmiany formatów

Bezpłatna aplikacja Format Factory zapewnia możliwość zmiany formatów audio i wideo. Bardzo przydatna w wielu przypadkach.

Format Factory / Fot. Materiały własne

Format Factory / Fot. Materiały własne

Format Factory to konwerter plików audio i wideo, a także plików graficznych. Obsługuje wiele popularnych formatów, m.in. WebP, Heic, BD, DVD, PDF, TXT, DOC, Zip, Rar, 7z i inne.

Sprawdź: Pegasus

Aplikacja jest także wyposażona w funkcje do zgrywania zawartości z płyt CD/DVD/BR-D, a także obsługuje wiele darmowych kodeków. Umożliwia konwersję m.in. na materiały wideo MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF, VOB, MOV, GIF, WebM, czy też pliki audio MP3, WMA, APE, FLAC, M4A, AAC, AC3, MMF, AMR, M4R, OGG, WAV.

Zobacz również:

  • Smartwatche z WearOS upodobnią się do Apple Watch

Oprócz tego Format Factory oferuje przycinanie wideo, usuwanie z obrazu znaków wodnych, nagrywanie zawartości ekranu komputera - choć do tego polecamy inny program do nagrywania ekranu - czy też tworzenia klipów z serwisów online.

Zobacz: Rakuten

Format Factory to z pewnością przydatna aplikacja, tym bardziej, że jest oferowana bezpłatnie. Korzysta z niej wielu użytkowników systemu Windows. Niestety twórcy oprogramowania nie rozwijają go tak często, jak mogliby to robić. Nie mają na to środków i sądząc po stronie www, można uznać, że program został porzucony. Tak jednak nie jest – ostatnia aktualizacja aplikacji była wprowadzona w lutym br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200