Flash Player czeka na kolejną ważną łatę

Adobe pracuje cały czas nad załataniem kolejnej dziury odkrytej w oprogramowaniu Flash Player, którą hakerzy zdążyli już poznać i według najnowszych doniesień zaczęli ostatnio często wykorzystywać do atakowania komputerów i przejmowania nad nimi kontroli.

Podatność została oznaczona symbolem CVE-2016-4117 i znajduje się w oprogramowaniu Flash Player wersja 21.0.0.226 (oraz wszystkie wcześniejsze wersje) uruchamianym na komputerach pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Windows, OS X, Linux, i Chrome OS. Jak nietrudno się domyśleć, pozwala ona hakerowi przejmować kontrolę nad atakowanym komputerem.

Adobe przyznaje w opublikowanym dwa dni temu oświadczeniu (czytaj tutaj), że zna podatność CVE-2016-4117 i obiecuje, że likwidującą ją łata będzie gotowa jeszcze w tym tygodniu. Korporacja opublikowała też kolejne poprawki (patrz tutaj), które likwidują inne podatności (jest ich razem 92) znajdujące się w aplikacjach Reader i Acrobat.

Zobacz również:

  • Ta podatność pozwala atakować desktopy z systemem Linuks
  • Wykryto malware atakujący systemy UEFI znajdujące się w notebookach Lenovo

Podatności znajdują się w aplikacjach Acrobat DC (Document Cloud) i Reader DC wersja 15.010.20060 (i wszystkie wcześniejsze wersje) oraz w aplikacjach Acrobat XI i Reader XI wersja 11.0.15 (i wszystkie wcześniejsze wersje).

Użytkownicy mogą aktualizować te aplikacje ręcznie wybierając po kolei opcje Help i Check for Updates.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200