Fitbit do działania będzie wymagać konta Google

Nadchodzi nieuniknione. Google będzie wymagać konta Google do uruchomienia i aktywacji zegarków Fitbit.

Po roku od nabycia Fitbit (piątego największego producenta urządzeń ubieranych) przez Alphabet Inc. (Google) nadchodzą duże zmiany, których oczekiwaliśmy od momentu akwizycji.

Fitbit Versa 2 
Źródło: Fitbit.com

Fitbit Versa 2

Źródło: Fitbit.com

Po zakupie Fitbita przez Google na rynku pojawiły się już nowe urządzenia brandowane jako Fitbit by Google - modele The Sense 2 oraz Versa 4 pracują pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Wear OS 3.0. W 2023 roku czeka nas jeszcze większa integracja urządzeń Fitbit z ekosystemem wyszukiwarkowego giganta.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Już 6 czerwca duża migracja danych w usługach Google

Aktualnie Fitbit dostarcza swoje produkty i usługi niezależnie od spółki - matki. Do korzystania z aplikacji i produktów Fitbit wymagane jest konto Fitbit.

W 2023 roku aplikacja i usługi Fitbit zostaną połączone z ekosystemem Google.

Google informuje o pracach nad nowymi funkcjami zabezpieczenia wrażliwych danych zdrowotnych oraz fitness. Wyszukwiarkowy gigant zastąpi autorki system logowania i autoryzacji 2FA firmy Fitbit własnym rozwiązaniem Google.

W przyszłym roku niektóre funkcje będą wymarły logowania do konta Google. Nowi użytkownicy będą musieli zalogować się do usług poprzez konto Google. Producent udostępni również funkcję przeniesienia konta Fitbit z wszystkimi danymi do konta Google.

Aktualni użytkownicy korzystający z konta Fitbit będą mogli korzystać z niego co najmniej do początku 2025 roku. Za trzy lata Google wyłączy możliwość logowania autorskimi kontami Fitbit i wymusi migrację danych do konta Google.

Google obiecuje, ze dane zdrowotne oraz o samopoczuciu użytkowników Fitbit nie będą wykorzystywane w Google Ads.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200