Firmy wciąż dziurawe

Sieci komputerowe dużych firm wciąż pozostają najgorzej zabezpieczonymi systemami - wynika z raportu przygotowanego przez Computer Sciences Corp.

Sieci komputerowe dużych firm wciąż pozostają najgorzej zabezpieczonymi systemami - wynika z raportu przygotowanego przez Computer Sciences Corp. Zdaniem przedstawicielem firmy, problem tkwi przede wszystkim w lekceważeniu przez władze firm kwestii bezpieczeństwa.

Autorzy raportu wykazali, że 46% amerykańskich firm nie ma ustalonej "polityki bezpieczeństwa" - czyli zbioru zasad postępowania w sprawach związanych z bezpieczeństwem systemu komputerowego, zaś prawie 70% przedsiębiorstw nie przeprowadza cyklicznych analiz stanu zabezpieczeń firmy. Zdaniem przedstawicieli CSC, przyczyną takiego stanu, jest fakt, że wiele firm wciąż traktuje sprawy związane z bezpieczeństwem informatycznym jako problemy techniczne - czyli mało ważne dla działalności firmy.

Zobacz również:

  • Dzisiaj Światowy Dzień Backupu
  • Jak łatwo złamać lekkie szyfry, czyli o bezpieczeństwie internetu rzeczy
  • Twitter podał wreszcie ceny API oferowanych deweloperom

Jak wygladają kwestie bezpieczeństwa sieci w polskich przedsiębiorstwach? Z pewnością nie lepiej, lecz jeszcze gorzej niż w świadomych zagrożeń firmach amerykańskich.

Warto więc zastanowić się poważnie, nad wprowadzeniem na swoim podwórku chociażby elementarnych zasad bezpieczeństwa, które byłyby bezwzględnie przestrzegane przez pracowników, którzy niejednoktornie mają dostęp do bardzo wartościowych, a niedostatecznie chronionych informacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200