Firmy szukają, ale nie znajdują

Stosowanie nie dość wydajnych systemów wyszukiwania informacji powoduje, że pracownicy brytyjskich firm marnują do 10% swojego czasu pracy - wynika z raportu przygotowanego przez londyńską firmę Butler Group. To przekłada się na poważne straty finansowe ich pracodawców.

Z opracowania dowiadujemy się m.in. że ok. 50% pracowników firm, które objęto badaniem, zajmuje się tzw. pracą informacyjną - tzn. przetwarzaniem lub analizowaniem danych.

Dla takich osób wszelkiego rodzaju mechanizmy służące do wyszukiwania informacji są jednym z podstawowych narzędzi pracy - korzystanie z nich pochłania im średnio ok. 25% czasu pracy. Problem w tym, że w wielu brytyjskich firmach stosowane są nieefektywne narzędzia wyszukiwawcze, co sprawia, że prawie połowa tego czasu (10% dnia roboczego) marnowana jest na przeprowadzanie bezowocnych wyszukiwań.

Zdaniem przedstawicieli Butler Group, straty te mogłyby być zdecydowanie mniejsze, gdyby firmy zdecydowały się na korzystanie z wyszukiwarek dostosowanych do charakteru ich działalności, a także gdyby wdrożyły systemy indeksowania firmowych danych.


TOP 200