Firmowy notebook dla każdego

Toshiba Satellite 105CS dla użytkowników, którzy nie wymagają multimediów.

Toshiba Satellite 105CS dla użytkowników, którzy nie wymagają multimediów.

Jednym z nowszych produktów firmy Toshiba jest notebook Satellite 105 CS, oferowany dla tak popularnych zastosowań, jak wykorzystanie w biurze niewielkiej firmie czy też dla użytku domowego.

Komputer jest wyposażony w procesor Pentium 75 MHz, 8 MB EDO RAM (maks. 40 MB), wyświetlacz 10,4" DSTN i dysk o pojemności 504 MB. Charakterystyczną cechą komputera Satellte 105 CS jest wbudowany na stałe zasilacz sieciowy - co porównując z notebookami, za którymi wloką się na kablach pudełka dodatkowych zasilaczy, jest rozwiązaniem praktycznym. Mimo takiej konstrukcji notebook waży zaledwie 2,8 kg. Wbudowany w urządzenie akumulator NiMH umożliwia pracę z autonomicznym zasilaniem przez 2,5-5 godzin. Stan akumulatora jest na bieżąco kontrolowany przez aplikację MaxTime Power, która informuje o stopniu naładowania i pozostałym do dyspozycji czasie pracy notebooka. Urządzeniem wskazującym jest niewielki drążek AccuPoint umieszczony między klawiszami klawiatury.

W celu dołączenia urządzeń zewnętrznych konstruktorzy notebooka wyposażyli go w gniazda PC Card (PCMCIA) dla kart typu III (mieści ono dwie karty typu II/I) oraz złącza dla dwóch rodzajów replikatorów. Pierwszy - zamienia przenośny komputer w urządzenie stacjonarne (klasy desktop) z własną klawiaturą, myszą, monitorem i gniazdem drukarki, zaś drugi dodatkowo dysponuje własnymi łączami PC Card, do których można dołączyć kartę faks-modemu, sieciową, adapter SCSI lub kartę dźwiękową.

Preinstalowane na komputerze oprogramowanie jest uruchamiane pod kontrolą Windows 95 - obok standardowych aplikacji związanych z tym systemem operacyjnym warto wymienić: MS Money, MS Works 4.0, MS Schedule+ (wszystkie w wersji dla Windows 95) oraz obszerną i szczegółową dokumentację komputera.

Do notebooka dołączona jest wyczerpująca angielska dokumentacja dla użytkowników serii Satellite oraz zestaw certyfikatów MS na dołączone oprogramowanie. Warto dodać, że Toshiba oferuje bogaty zestaw urządzeń uzupełniających funkcje notebooka - replikatory, kilkanaście kart PCMCIA, napędy CD-ROM itp.

----

Produkt: Notebook Satellite 105 CS

Producent: Toshiba America Information Systems Inc.

Dystrybutor: BudimexSoft, Warszawa, tel. 623 65 55

Cena: 2790 USD + VAT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200