Firmowe smartfony pod kontrolą

SAP Afaria 7

W ubiegłorocznym teście ówczesna Sybase Afaria okazała się rozbudowanym, zaawansowanym narzędziem o bardzo trudnym procesie integracji z innymi aplikacjami. Od tego czasu Sybase i Afaria zostały przejęte przez koncern SAP, co pozytywnie przełożyło się na funkcjonalność pakietu (pojedynczy portal webowy odpowiada za całą konfigurację).

Afaria 7 może występować w formie usługi chmurowej lub jako aplikacja instalowana na wirtualnych maszynach w sieci korporacyjnej. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, do testów została użyta forma chmurowa, z wykorzystaniem usług AWS (Amazon Web Services).

Zobacz również:

  • Najlepsze MDM-y do ochrony urządzeń mobilnych na 2023
  • Bezpieczeństwo urządzeń końcowych - 9 kluczowych zasad

Siódma wersja pakietu Afaria korzysta z modułowej konstrukcji (tak jak wersja 6), ale znacznie poprawiono proces ich integracji i logicznego łączenia. Zestawienie smartfona z odpowiednią grupą i właściwą polityką bezpieczeństwa wiąże się z kilkoma kliknięciami myszki.

Afaria udostępnia wiele funkcji podobnych do innych aplikacji MDM. Pozwala tworzyć grupy urządzeń, nakładać polityki bezpieczeństwa, wymuszać procedury autoryzacyjne, kontrolować zawartość smartfonów. Działa na systemach operacyjnych iOS, Android i Windows Mobile (do wersji 7). Rozpoznawanie, inwentaryzacja i zarządzanie firmowymi urządzeniami może odbywać się z wykorzystaniem Active Directory, odpowiedniego Centrum Certyfikacji, protokołu MSChapV2.

Model przesyłania plików do urządzeń mobilnych jest w pełni konfigurowalny, łatwo go zintegrować z korporacyjnymi magazynami z aplikacjami lub ich komercyjnymi odpowiednikami.

Aplikacja bardzo szybko wykryła przygotowanego dla potrzeb testu rootkita i odpowiednio sklasyfikowała urządzenie. Smartfony mogą być zdalnie wyłączane, pamięć kasowana, a dostęp całkowicie blokowany.


TOP 200