Firmowe komputery Dell będą lepiej chronione przed poczynaniami hakerów

Korporacja udostępniła w ostatnim dniu zeszłego tygodnia nowe narzędzie bezpieczeństwa, które wykrywa próby ataków na komputer polegające na modyfikowaniu systemu BIOS. Narzędzie noszące nieco przydługą nazwę Dell SafeBIOS Events & Indicators of Attack czuwa na tym, aby system ten nie został podmieniony na inny.

Rozwiązanie zostało opracowane głównie z myślą o administratorach nadzorujących pracę firmowych systemów IT. Mogą oni wtedy – to jest po zawiadomieniu ich, że ktoś próbuje podmienić system BIOS na inny – odseparować stację roboczą od całego systemu do czasu, gdy uporają się z problemem.

Twórcy narzędzia informują, że nie może ono w żadnym wypadku zastąpić podstawowego oprogramowania zapewniającego stacji roboczej bezpieczeństwo, a tylko uzupełnić go. To ważne, ponieważ większość produktów antywirusowych nie reaguje na próby podmienienia systemu BIOS na inny.

Zobacz również:

Dell informuje, że narzędzie zostanie udostępnione bezpłatnie wszystkim klientom korporacyjnym, a póki co mogą je już pobierać użytkownicy zarejestrowani w programie Dell Trusted Device. Narzędzie Dell SafeBIOS Events & Indicators of Attack jest tylko jednym z kilku nowych rozwiązań bezpieczeństwa, jakie Dell zaoferował swoim klientom w ostatnich tygodniach.

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa COVID-19, Dell zaprezentował swoim klientom dwa inne rozwiązania chroniące punkty końcowe przed poczynaniami hakerów: VMware Carbon Black i Secureworks.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200