Firma Quantum Brilliance nawiązała współpracę z Beyond.pl

Quantum Brilliance, australijski producent zminiaturyzowanych rozwiązań do przeprowadzania obliczeń kwantowych w temperaturze pokojowej, podpisał umowę z polską firmą Beyond.pl, debiutując tym samym na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Grafika: inplusmedia

Firma Quantum Brilliance uruchomiła w zeszłym roku w Australii (w Pawsey Supercomputing Research Centre) pierwszy na świecie komputer kwantowy działający w temperaturze pokojowej. Polska spółka jest od ponad 15 lat dostawcą rozwiązań z zakresu utrzymania infrastruktury IT, w tym kolokacji, chmury (publicznej, prywatnej, multi-cloud) oraz Managed Services (m.in. Managed Network, BaaS, Disaster Recovery, NaaS i Administracji IT).

Spółka Beyond.pl jest właścicielem i operatorem kampusu centrów danych o docelowej mocy 42 MW, a należący do niej Data Center 2 jest jedynym obiektem w UE o najwyższym poziomie bezpieczeństwa potwierdzonym przez dwie niezależne instytucje: certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4 oraz normę EN 50600 Klasy 4. Obiekty Beyond.pl są przy tym zlokalizowane w centrum Europy i Polski, dzięki czemu firma może zapewnić optymalne połączenia do największych europejskich miast, takich jak Berlin i Warszawa (4ms), Praga (7ms) czy Frankfurt (11 ms) w obie strony.

Zobacz również:

"Komputery kwantowe zmieniają zasady gry, ponieważ pozwalają przetwarzać duże ilości danych szybciej i wydajniej niż jest to obecnie możliwe. W przyszłości staną się podstawą wielu przełomowych rozwiązań. Firmy, które chcą utrzymać pozycję lidera na rynku lub te, które mają ambicje, aby nim zostać, powinny już teraz zacząć planować jak zintegrować obliczenia kwantowe w ramach cyfrowej transformacji" – mówi Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl. I dodaje, ”Wkrótce technologia kwantowa stanie się nową normą, odgrywając kluczową rolę w całym hybrydowym ekosystemie IT. Cieszę się, że Poznań, w którym mieści się Beyond.pl, staje się jednym z kwantowych hubów w Europie".

Z kolei dr Mark Mattingley-Scott (Chief Revenue Officer w Quantum Brilliance) mówi, "Jedną z wartości naszego partnerstwa dla ekosystemu badawczo-rozwojowego Europy Środkowo-Wschodniej jest udostępnianie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, co przełoży się na budowanie przez region swojej przewagi konkurencyjnej. W obu naszych firmach wierzymy, że komputery kwantowe znajdą realne wykorzystanie w biznesie i sprawią, że obliczenia kwantowe staną się skutecznym narzędziem do rozwiązywania problemów w różnych sektorach w regionie".

Współpraca Beyond.pl i Quantum Brilliance to kolejny projekt wzmacniający pozycję Poznania w dziedzinie informatyki kwantowej. Warto bowiem przypomnieć, że w ubiegłym roku Unia Europejska wybrała Poznań jako jedno z miast do ulokowania pierwszych w Europie komputerów kwantowych w ramach inicjatywy EuroHPC (European High-Performance Computing Joint Undertaking).

Również w zeszłym roku PCSS (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe) i poznański UAM (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) dołączyły do IBM Quantum Network, tworząc pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej IBM Quantum Hub. Z kolei na początku tego roku Beyond.pl, UAM i Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, m.in. pod auspicjami polskiego Ministerstwa Rozwoju i Technologii, podpisały porozumienie o współpracy na rzecz innowacji, które aktywnie wspiera utworzenie kierunku Quantum Computing na UAM w Poznaniu.

Źródło: inplusmedia.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200