Firma QAD świętowała ćwierć wieku wsparcia polskiego przemysłu

Amerykańska firma QAD (dostawca systemów IT dla przemysłu), obchodziła kilka dni temu jubileusz 25 lat obecności w Polsce. W tym czasie firma zrealizowała prawie 500 projektów dla firm produkcyjnych, zapewniając im optymalizację procesów operacyjnych.

Dzisiaj QAD chce zaoferować rozwiązania podnoszące efektywności biznesowej swoich klientów, które bazują na technologiach chmurowych. W związku z nowymi produktami, celem firmy jest podwojenie przychodów w ciągu kolejnych 5 lat i utrzymanie rocznego zwiększenia sprzedaży subskrypcji oprogramowania o 30% w każdym roku działalności. Hasłem przewodnim firmy QAD i modelem do którego zmierza, jest obecnie zawołanie “Everything as a service”.

QAD zostało założone w 1979 roku w Santa Barbara (USA) i dzisiaj jest obecne w ponad 100 krajach. Komentując ten fakt Tim Conlon (vice president EMEA Channels QAD) mówi, „Do Polski zawitaliśmy w 1994 r. Były to czasy intensywnych przemian w kraju. Prywatna wytwórczość dopiero zaczynała pojawiać się na rynku, a państwowe przedsiębiorstwa musiały przejść gruntowne przemiany, by stać się konkurencyjne w gospodarce kapitalistycznej. My mieliśmy zaszczyt inspirować i pomagać polskim firmom w drodze do pełnej efektywności’”.

Zobacz również:

Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne w połowie lat 90-tych potrzebowały rozwiązań, które obniżą koszty i zapewnią konkurencyjność na rynku. „Jedną z pierwszych implementacji w Polsce było wdrożenie oprogramowania klasy ERP, dostarczonego przez QAD, wtedy pod nazwą MFG/Pro w firmie Phillips Polska w Białymstoku. System znacznie przyczynił się do poprawy efektywności w obszarach produkcji i logistyki. Nasze rozwiązania szybko zadomowiły się na rynku, również dlatego, że stale dostosowywaliśmy je do potrzeb naszych partnerów i klientów”, dodaje Tim Conlon.

Wyłącznym przedstawicielem rozwiązań ERP firmy QAD w Polsce jest spółka DSR S.A. Jak wyjaśnia Piotr Rojek (prezes zarządu DSR S.A.), „Przestarzałe systemy ERP nie spełniają dziś wygórowanych wymogów rynkowych. Nawet lokalni polscy dostawcy oprogramowania, które wydawało się niezwykle nowoczesne 20 czy 15 lat temu, nie nadążają za zmianami. Każdy, kto ma doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań wspomagających zarządzanie może potwierdzić, że problemy z długim okresem implementacji i aktualizacji oraz skomplikowany proces dostosowywania generują wysokie koszty. Duże ryzyko zakłóceń w biznesie pojawia się za każdym razem, gdy w grę wchodzi konieczność zmian w głównych komponentach systemu”.

przez ostatnią dekadę nieustannie usprawniała swoje oprogramowanie. W celu zautomatyzowania oraz uelastycznienia skomplikowanych procesów biznesowych, firma QAD wykorzystuje nowe technologie, takie jak Cassandra Data Lake czy algorytmy uczenia maszynowego Spark. Doprowadziło to do powstania pakietu QAD Adaptive Applications, obejmującego, jako główne rozwiązanie, QAD Adaptive ERP wraz z modułami, m.in. do planowania popytu i podaży, planowania wykorzystania zasobów produkcyjnych, zarządzania zamówieniami, zarządzania jakością czy zarządzania sprzedażą i logistyką.

„Platforma daje użytkownikom szybszy dostęp do spersonalizowanych informacji i umożliwia zwiększenie produktywności i wydajności operacyjnej oraz łatwego łączenia się z innymi rozwiązaniami w firmie. Te nowe możliwości mają zastosowanie w procesach produkcyjnych, ale także w innych obszarach, takich jak logistyka, zarządzanie klientami czy finansami”, mówi Piotr Rojek.

Źródło: dfusion.pl


TOP 200