Firma OpenAI rozpisała konkurs bug bounty

Wspierana przez Microsoft firma OpenAI uruchomiła w tym tygodniu program nagród bug bounty wypłacanych osobom, które wskażą podatności znajdujące się w jej generatywnych systemach sztucznej inteligencji.

Program przewiduje, że w zależności od rodzaju wykrytej podatności, nagroda taka może wynosić od 200 do nawet 20 tys. USA. Ta ostatnia nagroda będzie oczywiście przyznawana osobom, które wykryją wyjątkowo szkodliwą podatność, która może posłużyć hakerom do atakowania systemów sztucznej inteligencji.

Wszystkie wykryte podatności będzie można zgłaszać za pośrednictwem specjalnego formularza. OpenAI informuje, że uczestnicy konkursu powinni szukać podatność przede wszystkim w takich rozwiązaniach, jak interfejsy API, same boty ChatGPT oraz w obsługujących je infrastrukturach IT, takich jak chmury czy maszyny wirtualne W przypadku samych botów ChatGPT należy zwrócić uwagę na loginy, subskrypcje, wtyczki tworzone przez OpenAI (np. ułatwiające przeglądanie czy interpretowanie kodu), jak również wtyczki tworzone przez samych użytkowników botów.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • AI - jak unikać tendencyjności danych
  • Dlaczego warto aktualizować jądro systemu operacyjnego Linux?

OpenAI nawiązała współpracę z firmą Bugcrowd (specjalizującą się we wdrażaniu i obsługiwaniu platform bug bounty), która będzie zarządzać całym systemem przeglądania i oceniania wykrytych podatności, jak również określania wysokości nagród. Wszystkie szczegóły dotyczące tego programu nożna znaleźć na tej stronie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200