Firma Autonomy oczyszczona z zarzutów

UK Serious Fraud Office (angielski urząd antymonopolowy i antykorupcyjny) zamknął śledztwo dotyczące nieprawidłowości, do których miało dojść podczas przejęcia w 2011 roku przez Hewlett-Packard brytyjskiej firmy Autonomy (producent oprogramowania). HP oskarżył Autonomy o to, że fałszowała ona wtedy finanse oraz zawyżyła swoją wartość.

UK Serious Fraud Office stwierdził, że po analizie zebranych materiałów nie doszukał się ze strony firmy Autonomy znamion przestępstwa i tym samym zamyka całą sprawę. Urząd informuje jednocześnie, że śledztwo została przekazane odpowiednim władzom USA, które będą je dalej kontynuować we własnym zakresie.

HP kupił firmę Autonomy w 2011 roku, płacąc za nią 11,7 mld USD. Następnie HP oskarżył Autonomy o to, że ta przedłożyła mu w trakcie negocjacji nieprawdziwe dokumenty finansowe, zawyżające sztucznie swoją wartość. Dlatego HP złożył w 2012 r. do UK Serious Fraud Office stosowny pozew w tej sprawie. Śledztwo rozpoczęło się w 2013 roku, trwało ponad dwa lata i zakończyło się wyrokiem oczyszczających firmę Autonomy z postawionych jej zarzutów.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • Adobe przejmuje firmę Figma

Amerykański Departament Sprawiedliwości (U.S. Department of Justice) nie odniósł się jak dotąd do całej sprawy. Z kolei rzecznik Amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Handlu (U.S. Federal Trade Commission), odmówił komentarza.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200