Firewalle Barracuda z obsługą tuneli VPN dla urządzeń mobilnych Apple

Barracuda Networks udostępniła wersję 5.2.3 firmware dla rodziny firewalli linii Barracuda NG Firewall. Nowy firmware umożliwia m.in. tworzenie tuneli VPN z urządzeniami mobilnymi iPhone oraz iPad, a także pozwala na korzystanie z rozwiązań NG w środowiskach wirtualnych, działających w infrastrukturze XEN.

Nowy firmware wprowadza obsługę VPN dla urządzeń mobilnych działających na bazie systemu iOS oraz wprowadza obsługę uwierzytelniania w standardzie IPsec XAUTH. Oprogramowanie zawiera też poprawki w interfejsie GUI a także wsparcie dla środowiska wirtualizacyjnego XEN. Obrazy wirtualne Barracuda NG Firewall można zatem obecnie uruchamiać na hiperwizorach VMware i Citrix XEN.

Nowy firmware pozwala na integrację lekkiego klienta NAC z Microsoft Security Center. Ustawienia zapisane w Windows Security Center (dostępnym dla systemów operacyjnych Windows 7 i Vista) mogą być odczytywane i sprawdzane pod kątem reguł ustalonych przez użytkownika, przed przyznaniem dostępu do tunelu VPN. Dzięki temu użytkownicy mogą ustanowić reguły dostępu do sieci, bez konieczności posiadania pełnego serwera NAC. Zaletą tej funkcjonalności jest to, że jest ona dostępna dla każdej jednostki Barracuda NG Firewall (również dla maszyn wirtualnych) i nie wymaga zakupu dodatkowej licencji.

Zobacz również:

  • Barracuda do sprzedaży za 4 mld USD
  • Cloudflare zapewni darmowy dostęp do ważnego komponentu swojej platformy

Nowością w Barracuda NG Firewall jest również wsparcie dla IPFIX/Netflow. Od najnowszej wersji oprogramowania możliwa jest obsługa streamingu protokołem IPFIX, który pozwala na przesyłanie logów pochodzących z audytu zapory. Aktualizacja firmware’u do najnowszej wersji 5.2.3 będzie dostępna bezpłatnie witrynie producenta dla wszystkich klientów posiadających aktywną usługę serwisową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200