Firewall w kartach sieciowych 3Com

Zaimplementowanie funkcji firewall bezpośrednio w kartach sieciowych umożliwi administratorom zabezpieczenie sieci przed podsłuchiwaniem pakietów czy podszywaniem się pod inne numery IP, dokonywanym przez nieuczciwych pracowników firmy.

3Com jest pierwszym producentem kart sieciowych, który zdecydował się wyposażyć je w funkcje wbudowanego firewalla. Firma, współpracując z Secure Computing opracowała rozwiązanie 3 Com Embedded Firewall, które może działać w kartach sieciowych 3Com 10/100 PCI Network Interface Card, wyposażonych w procesory 3XP.

Firewall zaimplementowany w karcie może być wykorzystany zarówno do ochrony komputerów użytkowników, jak i sieci korporacyjnej. Administrator może zabezpieczyć sieć przed możliwością podsłuchiwania pakietów (sniffing), podszywania się pod inne numery IP, czy ataków typu Denial of Service, przeprowadzanych przez nieuczciwych pracowników firmy. Można też zawęzić użytkownikowi zakres dostępnych serwerów, ograniczając komunikacje do określonych adresów IP.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody

Firewall ten może również chronić komputery użytkowników i serwery przed zewnętrznymi atakami, podobne jak klasyczne firewalle. 3Com wprowadzi także na rynek oprogramowanie 3Com Embedded Policy Server, które umożliwi administratorom scentralizowane konfigurowanie wszystkich kart sieciowych wyposażonych w funkcje firewalla. Pozwoli ono aktualizować oprogramowanie tych kart 3Com, które umożliwiają pracę firewalla, ale są wyposażone w stare oprogramowanie (karty 3CR990).

Koszt rozbudowy pojedynczej karty sieciowej o funkcje firewalla wyniesie ok. 50 USD. Za oprogramowanie 3Com Embedded Firewall Policy Server trzeba zapłacić 1000 USD. Nowe karty sieciowe zarówno do komputerów jak i serwerów są już dostępne na rynku w cenie ok.120 USD. Aktualizacja oprogramowania, udostępniającą funkcje firewalla, ma pojawić się w III kwartale br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200