Firefox: te rozszerzenia cieszyły się w tym roku największym powodzeniem

Na pierwszych miejscach listy sporządzonej przez Mozillę, wymieniającej rozszerzenia cieszące się w tym roku największym wzięciem, znalazły się narzędzia blokujące reklamy. Firefox ocenia, które z rozszerzeń jest najbardziej popularne, obliczając średnią liczbę użytkowników pobierających każdego dnia takie narzędzie podczas całego 2021 roku.

Źródło: Firefox

Prym wiedzie tu rozszerzenie Adblock Plus (średnio 6 134 231 użytkowników pobierała każdego dnia to narzędzie.). W przypadku rozszerzenia uBlock Origin było to średnio 5 011 974 użytkowników. Firefox uważa przy tym, że w przyszłym roku uBlock Origin może wyprzedzić rozszerzenie Adblock Plus.

Użytkownicy przeglądarki Firefox zaczynają sobie cenić coraz bardziej prywatność, a rozszerzenie uBlock Origin spełnia w stu procentach ich oczekiwania. Inne popularne rozszerzenia znajdujące się na czele listy, to Facebook Container (1 740 395 pobrań każdego dnia) i Ghostery (1 167 938 pobrań).

Zobacz również:

  • Infrastruktura IT w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie zostanie zmodernizowana
  • Firefox 100 już dostępny
  • Mozilla i Meta ogłosiły rozpoczęcie wspópłracy
Firefox: te rozszerzenia cieszyły się w tym roku największym powodzeniem

Źródło: Mozilla

Dane dotyczące przeglądarki Firefox pokazują, że w 2021 roku witrynę addons.mozilla.org odwiedziło 133 mln użytkowników, a większość z nich pochodziła z dwóch krajów: z Chin i USA. Kolejne miejsca zajęli użytkownicy zamieszkujący Niemcy, Francję i Rosję.

I jeszcze jedna ciekawa informacja. Aż 60% Rosjan odwiedzających tę witrynę zdecydowało się pobrać z niej i następnie zainstalować jakieś rozszerzenie, co jest rekordowym odsetkiem, jakim nie może się pochwalić żaden inny kraj czy region. W odniesieniu do wszystkich krajów współczynnik ten wyniósł przeciętnie 30%. Ogółem w 2021 roku użytkownicy pobrali z tej witryny 127 milionów rozszerzeń wspierających przeglądarkę Firefox.

Mozilla zwróciła też uwagę na kilka rozszerzeń, które cieszyły się szczególnym powodzeniem, głównie z tego powodu iż spełniają wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Są to rozszerzenia pozwalające organizować karty (takie jak Sidebery czy Tab Stash), a także narzędzia do projektowania witryn internetowych (takie jak Stylebot czy automaticDark).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200