Firefox nie wspiera już natywnie tych rosyjskich internetowych usług

Mozilla udostępniła wczoraj użytkownikom kolejną wersję przeglądarki Firefox oznaczoną numerem 98.0.1, wprowadzając ,oprócz kilku istotnych usprawnień, jedną istotną zmianę. Usunęła z rozwijanego menu, oferującego różne opcje wyszukiwania treści w internecie, dwie pozycje opracowane przez rosyjskich dostawców usług internetowych: Yandex i Mail.ru.

Źródło: Mozilla

Jeśli użytkownik zainstalował wcześniej jedną z wersji przeglądarki Firefox oferującej domyślnie takie opcje (oferowanych często przez partnerskie kanały dystrybucji tego oprogramowania), to wersja 98.0.1 definitywnie je usuwa. Mówimy tu o każdej edycji przeglądarki Firefox, oznaczonej jako dystrybucja opublikowana przez Yandex, Mail.ru lub OK.ru. Zmiana ta nie ma natomiast żadnego wpływu na wszystkie inne wersje Firefoksa.

Mozilla zdecydowała się na taki krok tydzień po opublikowaniu przeglądarki Firefox 98, w której jedno z istotniejszych usprawnień dotyczy mechanizmów pobierania z internetu treści. Użytkownik może np. teraz kliknąć plik w panelu Pobrane i otworzyć go jeszcze przed zakończeniem całej operacji pobierania.

Zobacz również:

  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Firmy na celowniku hakerów

Firefox otworzy wtedy plik natychmiast, gdy tylko będzie dostępny. Wszystkie pobierane pliki są zapisane na dysku w domyślnym lub we wskazanym przez użytkownika folderze. Użytkownicy systemów Windows i Linux znajdą pobrane pliki w folderze docelowym. Nie będą one już umieszczane w folderze Temp”.

Firefox 98.0.1 9 wspiera również nowy mechanizm obsługi warstw kaskadowych CSS. Jest zgodna pod tym względem z innymi przeglądarkami, spełniając wymogi stawiane przez opracowany przez wiodących dostawców tego rodzaju narzędzi test kompatybilności Interop 2022.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200