Firefox Monitor – ta usługa zapewni naszej poczcie elektronicznej bezpieczeństwo

Mozilla opracowała nową usługę, która sprawdza czy dane uwierzytelniające nas podczas logowania się do serwera pocztowego są bezpieczne i w przypadku negatywnej odpowiedzi poinformuje nas iż istnieje podejrzenie, że mogą one zostać przechwycone przez hakera.

Nowy, co ważne bezpłatny, mechanizm bezpieczeństwa nosi nazwę Firefox Monitor. Usługa była latem tego roku testowana i zadebiutowała dwa miesiące temu. Dostęp do usługi ma każdy, a nie tylko użytkownik przeglądarki Firefox.

Aby to zrobić należy odwiedzić tę witrynę i podać swój adres e-mail. Usługa sprawdzi wtedy czy podany przez nas adres jest należycie chroniony i czy możemy być pewni, że uwierzytelniające nas dane nie zostały przechwycone przez osoby trzecie (czytaj przez hakera). Jeśli wszystko jest w porządku, usługa wyświetla powiadomienie o następującej treści: So far, so good.

Zobacz również:

Your email address did not appear in our basic scan. That’s good news, but data breaches can happen any time and there is still more you can do. Subscribe to Firefox Monitor for a full report, alerts when new breaches happen, and tips on protecting your passwords. (Jak na razie wszystko jest w porządku. Podstawowe skanowanie wykazało, że Twój adres jest bezpieczny. To dobra wiadomość, ale naruszenia danych mogą się zdarzyć w każdej chwili i trzeba to ciągle sprawdzać. Dlatego możesz zarejestrować się w naszej usłudze Monitor Firefox i uzyskać dostęp do pełnego raportu zawierającego informacje powiadamiające o nowych potencjalnych naruszeniach oraz wskazówki mówiące o tym, jak chronić hasła.)

Po zarejestrowaniu się użytkownika w usłudze sprawdza ona automatycznie za każdym razem gdy korzystamy z poczty elektronicznej, czy nasze dane są bezpieczne. Jeśli pojawi się zagrożenie, będziemy wtedy o tym powiadomieni.

Mozilla informuje, że usługa zostanie w najbliższym czasie wprowadzona oficjalnie do przeglądarki Firefox Quantum. Jest wysoce prawdopodobne, że będzie to mieć miejsce w połowie grudnia, gdy Mozilla zaprezentuje kolejną wersję przeglądarki Firefox (oznaczoną numerem 64).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200