Firefox 89 z nowym interfejsem

Mozilla wprowadziła do najnowszej wersji przeglądarki Firefox (oznaczonej numerem 89) przeprojektowany interfejs użytkownika. Nosi nazwę Proton i jest według jego twórców dużo łatwiejszy w użyciu.

Firefox

Interfejs ma inną kolorystykę, jak również zmienia architekturę aktywnej karty, która obsługuje teraz fokus i sygnalizuje możliwość łatwego przesuwania kart. Jednak użytkownicy, którzy przyzwyczaili się do poprzedniego interfejsu i generalnie nie lubią zmian, mogą zawsze do niego wrócić, wprowadzając odpowiednią zmianę do pliku konfigurującego tę opcję (browser.proton.enabled).

Firefox 89 jest dostarczany ze zaktualizowanymi paskami informacyjnymi, a menu kontekstowe pracuje w systemie MacOS w trybie natywnym. Mozilla zdecydowała się też wprowadzić nienatywne kontrolki formularzy internetowych, które poprawiają wygląd i powodują, że strony ładują się szybciej.

Zobacz również:

Kolejna nowość polega na tym, że po przejściu do prywatnego trybu pracy, opcja Total Cookie Protection jest od razu aktywowana domyślnie. To bardzo przydatny mechanizm, który tworzy oddzielną pulę plików cookie dla każdej odwiedzanej przez użytkownika witryny, aby nie mogły one śledzić go wymieniając między sobą te informacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200