Firefox 70 zapewni automatycznie hasłom bezpieczeństwo

Mozilla informuje, że zamierza wyposażyć na stałe jedną z kolejnych wersji przeglądarki Firefox w menedżera haseł Lockwise. Chodzi o przeglądarkę Firefox 70, której premierę zaplanowano na 22. października.

Przeglądarka Firefox 70 (dostępna obecnie, najnowsza wersja tego oprogramowania nosi numer 68) będzie jednocześnie ściśle zintegrowana z aplikacją Firefox Monitor, która ostrzega użytkownika wtedy, gdy wykryje iż zapisane przez niego hasła nie są bezpieczne i mogą zostać wykradzione.

Oprogramowanie Lockwise realizuje wiele zadań: nagrywa automatycznie skojarzone ze sobą tandemy nazwa użytkownika/hasło; generuje na żądanie użytkownika złożone i trudne do odgadnięcia hasła; identyfikuje konta, które są w niebezpieczeństwie; oraz podpowiada użytkownikowi, że użyte przez niego hasło powinno być jak najszybciej zmienione, gdyż zostało prawdopodobnie przejęte przez nieupoważnioną do tego osobę.

Zobacz również:

Obecnie tylko jedna wersja przeglądarki Firefox jest na stałe zintegrowana z oprogramowaniem Lockwise. To pracująca najmniej stabilnie przeglądarka Firefox Nightly. Aby skorzystać z usług tego oprogramowania, użytkownik przeglądarki Firefox Nightly musi wpisać na pasku adresu wyrażenie „about:logins”.

Tworząc nowy login użytkownik podaje wtedy tylko nazwę użytkownika, a oprogramowanie Lockwise dopisuje automatycznie hasło, czyli zachowuje się tak samo jak inne narzędzia tego typu, takie jak np. 1Password.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200