Firefox 3 - znamy datę premiery

W serwisie Mozilla Developer Center pojawiła się oficjalna informacja o dacie premiery najnowszej wersji przeglądarki Firefox.

Zgodnie ze wspomnianą deklaracją, jaką można znaleźć na {{a:http://developer.mozilla.org/devnews/index.php/2008/06/11/coming-tuesday-jun

e-17th-firefox-3/}}Mozilla Developer Center finalne wydanie trzeciego Firefoksa ukaże się w najbliższy wtorek, czyli 17 czerwca.

Przedstawiciele Fundacji Mozilla przekonują: "Mamy wiele wskaźników, które pomagają nam zrozumieć, kiedy produkt jest gotowy do udostępnienia: opinie o wydaniach przedpremierowych, ekscytacja społeczności i prasy, dostępność kompatybilnych dodatków i duża, aktywna społeczność beta testerów pomagają nam zyskać pewność, że wydanie [nr 3 - redakcja] jest kompatybilne ze wszystkimi stronami internetowymi."

"Załóżcie swoje imprezowe kapelusze i przygotujcie się do pobierania Firefoksa 3 - najlepszej przeglądarki internetowej. Kropka" - czytamy w oświadczeniu.

Firefox 3 ukaże się po 34 miesiącach intensywnych prac. Dopełnieniem cyklu rozwojowego programu były trzy wersje typu Release Candidate. Pomiędzy pierwszą z nich a wydaniem ostatecznym minie dokładnie miesiąc, gdyż RC1 zostało przez Mozillę udostępnione 17 maja. Aplikacja w tym stadium cechowała się lepszą wydajnością, stopniem zużycia pamięci i szybkością pracy, jak też zmodyfikowanym wyglądemi. Z uwagi jednak na wykrycie 10 poważnych błędów (z czego trzy uznano za krytyczne) 5 czerwca pojawiła się druga wersja RC. W środę 11 czerwca udostępniono Release Candidate 3.

Aktualizacja: 12 czerwca 2008 11:27

Ujawnienie daty premiery Firefoksa 3 zbiegło się w czasie z udostępnieniem przez Opera Software nowego wydania przeglądarki Opera, oznaczonej numerem 9.5.

Aplikacje te to dwaj główni konkurenci Internet Explorera. Która z nich jest lepsza? Oddaj głos na swojego faworyta.


TOP 200