Firefox 1.5.0.1 - załatane dziury

Pojawiła się oficjalna wersja Firefoksa 1.5.0.1, naprawiającego kilkanaście błędów odkrytych w wersji 1.5. Część z nich jest związana z bezpieczeństwem, reszta uchroni przeglądarkę przed nieoczekiwanymi padami.

Nowa wersja naprawia kilkanaście błędów związanych z samym funkcjonowaniem przeglądarki, w tym z interfejsem użytkownika oraz parserem stron WWW. Poprawiono również stabilność przeglądarki naprawiając sześć błędów powodujących nieoczekiwane pady przeglądarki w pewnych okolicznościach.

Wersja 1.5.0.1 naprawiła również kilka błędów związanych z bezpieczeństwem przeglądarki. Jedyny błąd do którego przyznali się twórcy Firefoksa to

Zobacz również:

CVE-2005-4134 umożliwiający przepełnienie bufora przez odpowiednio skonstruowany JavaScript.

Istotniejsza jest jednak wzmianka w dołączonej do nowej wersji liście zmian, która zawiera wpis że naprawiono "inne związane z bezpieczeństwem błędy, jeszcze nie ujawnione (na dzień 1. lutego)". Pozwala to sądzić, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się poważniejszych błędów a ich odkrywcy postanowili dać użytkownikom Firefoksa czas na zainstalowanie zaktualizowanej wersji.

Firefox 1.5.0.1: http://www.mozilla.com/firefox/


TOP 200