Firebox System 5.0

Najnowsza wersja systemu oprogramowania firmy WatchGuard oferuje ochronę sieci przedsiębiorstw przed atakami na serwery DNS.

Najnowsza wersja systemu oprogramowania firmy WatchGuard oferuje ochronę sieci przedsiębiorstw przed atakami na serwery DNS.

Bez takiej ochrony istnieje możliwość przejęcia kontroli nad tymi serwerami przez osoby nieupoważnione i "podglądania" przychodzących zleceń DNS, co może prowadzić do ujawnienia napastnikowi legalnych identyfikatorów i haseł. Haker może następnie użyć tych informacji do uzyskania legalnego dostępu do VPN przedsiębiorstwa.

WatchGuard uważa, że Firebox System 5.0 jest pierwszym urządzeniem VPN z takimi możliwościami. Oprogramowanie cechuje się możliwością obsługi do tysiąca tuneli VPN jednocześnie. Produkt integruje się z oprogramowaniem antywirusowym McAfee, tak więc skaning antywirusowy nie musi być obsługiwany przez osobny serwer.

Ponadto WatchGuard zrezygnowała z używania oprogramowania klienckiego VPN firmy Ashley-Laurant na rzecz firmy SafeNet. Oprogramowanie klienckie umożliwia wykonywanie zdalnych połączeń z bramami VPN WatchGuard poprzez internetowe sieci dial-up.

Nowe oprogramowanie klienckie zawiera osobistą zaporę ogniową, zabezpieczającą laptop w czasie użytkowania go poza chronionym ośrodkiem korporacyjnym. Oprogramowanie ma być dostępne pod koniec października.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200