FireEye oferuje nowe rozwiązanie bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych

Firma FireEye poinformowała o wprowadzeniu nowej platformy FireEye Mobile Threat Prevention. To rozwiązanie oparte na chmurze, którego zadaniem jest ochrona przed zagrożeniami mobilnymi. Nowy produkt, chroniący platformę Android, będzie ogólnie dostępny pod koniec 2013 roku.

Jak podaje Google, na system Android jest już dostępnych ponad milion aplikacji, które pobrano ponad 50 mld razy na ponad miliard urządzeń. Platforma FireEye Mobile Threat Prevention służy do wykrywania zagrożeń mobilnych. Zamiast opierać się na sygnaturach, platforma używa mechanizmu FireEye Multi-Vector Virtual Execution (MVX), który automatycznie analizuje zagrożenia mobilne.

Najważniejsze, wspierane przez platformę FireEye Mobile Threat Prevention funkcjonalności, to: krótka ocena zachowania aplikacji, w tym jej ukrytych złośliwych i niechcianych funkcjonalności; analiza kontekstowa łącząca odseparowane działania służące do pokazania pełnego obrazu niechcianych działań aplikacji; analiza zagrożeń na żądanie zarówno dla aplikacji dostosowanych, jak i aplikacji dostępnych w publicznych sklepach z aplikacjami lub sklepach z aplikacjami dla przedsiębiorstw; baza zagrożeń dla aplikacji zawierająca szczegółowe działania dla ponad miliona aplikacji; szczegółowa analiza podejrzanych aplikacji; interfejsy API umożliwiające integrację z rozwiązaniami do zarządzania urządzeniami mobilnymi i rozwiązaniami do punktów końcowych.

Aplikacja udostępnia informacje o zagrożeniach za pomocą chmury FireEye Dynamic Threat Intelligence (DTI), uwzględniającej zagrożenia pochodzące z Internetu, poczty elektronicznej i plików.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200