Finereader 5.0 rozpoznaje teksty w 170 językach

Firma ABBYY wprowadziła na rynek aplikację FineReader 5.0, pakiet przekształcający treść zawartą na skano- wanych dokumentach do formatu tekstowego. Aplikacja dostępna jest w angielskiej wersji językowej, ale na początku przyszłego roku ma się pojawić jej polska wersja. Uaktualnienie FineReader 5.0 do FineReader 5.0 PL będzie bezpłatne.

Najważniejsze zmiany wprowadzone do aplikacji to ulepszone mechanizmy rozpoznawania znaków, większa liczba dostępnych języków, możliwość rozpoznawania tekstu pionowego, kolorowego (z zachowaniem koloru), indeksów, obrazów graficznych umieszczonych w tabelach, automatycznego rozpoznawania i przetwarzania dwóch sąsiednich stron (co jest istotne w przypadku skanowania książek), a także obsługa formatów HTML i PDF.

Oprócz możliwości rozpoznawa- nia tekstów w ponad 170 językach, FineReader 5.0 został wyposażony w mechanizmy do analizy składni języków programowania (Basic, C/C++, COBOL, Fortran, JAVA, Pascal) i prostych formuł chemicznych.

Aplikacja FineReader 5.0 jest dostępna w dwóch wersjach: Pro - przeznaczonej dla użytkowników indywidualnych (zastępuje ona FineReader 4.0 Standard) oraz Advanced Office - przygotowanej dla firm (zastępuje FineReader 4.0 Professional).

Podczas instalacji program automatycznie tworzy ikonę na pasku narzędzi Microsoft Word, co ułatwia i przyspiesza wprowadzenie tekstu bezpośrednio do tego edytora tekstów. FineReader 5.0 Pro rozpoznaje dokumenty zawierające tekst, tabele i elementy graficzne.

Wersja Advanced Office jest rozszerzona o wbudowane mechanizmy kontroli licencji. Umożliwia uruchamianie i instalację z serwera, obsługuje systemy wieloprocesorowe, rozpoznaje kody kreskowe i udostępnia definiowanie nowych języków. W skład pakietu wchodzi też aplikacja FormFiller, pozwalająca na skanowanie i automatyczne wypełnianie treścią formularzy. Pod względem funkcji FineReader 5.0 nie ustępuje innym programom OCR dostępnym na rynku.


TOP 200