Finał konkursu Marathon24 już w sobotę w Gdyni!

Już w najbliższą sobotę, 30 listopada 2013, rozpocznie się 24-godzinny finał największego polskiego zespołowego konkursu programistycznego Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime. Odbędzie się on w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. W finale weźmie udział 30 drużyn wyłonionych w kwalifikacjach online. Wśród z nich są zespoły z Japonii, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Iranu, Austrii oraz Serbii.

Finał konkursu Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime rozpoczyna się w sobotę 30 listopada 2013 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Uczestników powitają Prezesi CodiLime i Asseco Poland – Tomasz Kułakowski oraz dr Adam Góral, a także Prezydent Gdyni – dr Wojciech Szczurek. Ceremonia otwarcia rozpoczyna się o godzinie 10:00 (CET) w sobotę, a o 11:00 (CET) wystartuje konkurs. Zawodnicy będą w nim rywalizować nieprzerwanie przez 24 godziny rozwiązując równolegle 3 zadania, w których programy przez nich napisane będą zmagać się ze sobą w czasie rzeczywistym.

Do finału przystąpią drużyny wyłonione w etapie kwalifikacji online, które odbyły się 19 października 2013. Wśród 30 zespołów 21 przyjedzie z całej Polski. Pozostali zawodnicy przybędą z tak odległych krajów jak Iran, Serbia, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, a nawet Japonia. Wśród finalistów są mistrzowie świata w programowaniu zespołowym z 2006 i 2007, zwycięzcy Google Code Jam z 2005 i 2012 oraz mistrz TopCoder z 2008 i 2011 roku. Zawodnicy na tak bogatym doświadczeniem oraz zadania wymagające rozległej wiedzy z zakresu programowania i algorytmiki zapewniają, że rywalizacja w finale Marathon24 osiągnie światowy poziom i będzie należała do najbardziej wymagających.

Katarzyna Mączkowiak, dyrektor projektu, stwierdziła: „To, że w finale konkursu udział wezmą zawodnicy reprezentujący tak wiele różnych krajów, świadczy o międzynarodowym wymiarze wydarzenia i daje polskim programistom możliwość stawienia czoła najzdolniejszym informatykom na świecie. Mają dzięki temu niepowtarzalną okazję sprawdzenia swoich umiejętności i zwrócenia na siebie uwagi najbardziej wymagających pracodawców”

Finaliści walczą o prestiżowy tytuł Zwycięzcy Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime oraz o nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 30 tys. zł. Więcej informacji o konkursie i finale na stronie internetowej www.marathon24.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200