Finał Lidera Informatyki 2009

Pod koniec września szefowie działów IT i ich zespoły zbierają owoce wytężonej pracy. Computerworld nagradza bowiem wówczas najlepszych z najlepszych - Liderów Informatyki.

Nominowani do tytułu Lider Informatyki 2009 (w kolejności alfabetycznej):

FINANSE

Alior Bank

Grupa Allianz

Nordea Bank

Raiffeisen Bank

HANDEL I USŁUGI

DHL Express

KRUK SA

QXL Poland

Żabka Polska

PRZEMYSŁ

Ceramika Paradyż

Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Grupa Kęty

RWE Polska

SEKTOR PUBLICZNY

Ministerstwo Sprawiedliwości - Departament Informatyzacji i Rejestrów Sądowych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Kraków

Urząd Miejski Gliwice

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

SEKTOR MSP

Neckermann Polska

Promar

Zakład Elektromechaniki Chłodniczej Igloo

Lider Informatyki wyłania organizacje odnoszące sukcesy w dziedzinie biznesowych zastosowań IT. Konkurs organizowany od 13 lat przez redakcję Computerworld, jest najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem tego typu w Polsce, nagradzającym użytkowników technologii informatycznych. Dotychczas do rywalizacji w konkursie przystąpiło ponad 800 firm i instytucji reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej.

Konkursową ankietę wypełniło w tym roku 70 podmiotów, w tym znane instytucje finansowe, firmy usługowe i przedsiębiorstwa przemysłowe. Większa liczba uczestników niż przed rokiem cieszy tym bardziej, że każde polskie przedsiębiorstwo musi zmierzyć się z faktem spowolnienia gospodarczego. A to także doskonała okazja do pokazania zalet i siły IT w trudniejszych czasach. W tegorocznej edycji konkurencja pomiędzy startującymi była wyjątkowo zacięta. Dlatego zdecydowaliśmy o zwiększeniu liczby finalistów z trzech do czterech w kategoriach finanse, handel i usługi, przemysł i sektor publiczny. Do ścisłego finału zakwalifikowało się łącznie 17 podmiotów. Oceniając kandydatury jurorzy brali pod uwagę cztery kryteria - doskonałość organizacyjna, innowacyjność, kreowanie wartości biznesowej przez dział IT oraz spójność strategii IT z biznesem.

Najlepszych z najlepszych - Liderów Informatyki 2009 - poznamy podczas uroczystej finałowej Gali 30 września 2009 r. w warszawskiej Fabryce Trzciny. W uroczystości weźmie udział 450 osób reprezentujących działy IT i zarządy największych polskich firm oraz branżę informatyczną. Nagrody główne zostaną przyznane jednej firmie z każdej kategorii: finanse i bankowość, przemysł, handel i usługi, instytucje publiczne oraz małe średnie przedsiębiorstwa (w kategorii MSP nagrody przyznajemy po raz drugi). Tradycyjnie specjalną nagrodę otrzyma jedna z firm za projekt telekomunikacyjny. Nowością w tegorocznej edycji Lidera Informatyki jest natomiast, pierwszy w Polsce, konkurs na Lidera Green IT, w którym redakcja nagrodzi najbardziej "zielone" firmy i ich działy IT

Przedstawicielom IT wszystkich firm i instytucji pragniemy podziękować za udział i podkreślić, że znaleźli się w doborowym towarzystwie informatyków, którzy znają wartość swojej pracy i są gotowi z dumą je zaprezentować. Dlatego gorąco zachęcamy do startu w przyszłorocznej edycji - z pewnością nie zabraknie u Was projektów godnych tytułu Lidera Informatyki 2010!

Więcej informacji o konkursie na stronie - www.computerworld.pl/lider/2009/konkurs.html.


TOP 200