Filozofia Sii oparta jest na ludziach

W Sii już po raz drugi z rzędu odnotowaliśmy najwyższy poziom satysfakcji z pracy spośród badanych firm – indeks TRI*M w Sii wynosi 88, przy średnim wyniku 82 we wszystkich firmach. Ponad połowa pracowników naszej firmy (51%) to entuzjaści motywujący do pracy innych.

Wynik jest bardzo dobry, chociaż w zeszłym roku indeks był trochę wyższy (90), podobnie jak odsetek entuzjastów (59%). Gwarantuję, że będziemy pracować nad jego utrzymaniem.

Jednym słowem, jest się z czego cieszyć i nad czym popracować – ale wiadomo, nad czym konkretnie, co też jest zaletą badania.

Przełożony zawsze dostępny

Joanna Kucharska, Sii

W Sii obowiązuje otwarta komunikacja w obie strony: prezes słynie z tego, że mówi zawsze to, co myśli, ale takie też są oczekiwania wobec pracowników. Każdy może przyjść i podzielić się swoją opinią, wyrazić krytykę czy pochwałę. Ta zasada znana jest też menedżerom, którzy wiedzą, że powinni słuchać swoich podwładnych, że ich opinia ma znaczenie i wpływa na kształt firmy.

Cieszy nas, że w tym roku w kategorii „mocne strony” pracownicy wymieniali umiejętność uczciwego rozwiązywania sytuacji konfliktowych, co w zeszłym roku było stroną słabą, zatem widać wyraźną zmianę i efekty naszych działań. Obecnie, zgodnie z sugestiami pracowników, przełożony jest zawsze dostępny w razie pytań bądź problemów, i to także pracownicy zaliczają do mocnych stron firmy.

Według opinii pracowników, w Sii poprawić należy możliwości awansu oparte na wynikach pracy, więc będę robić wszystko, by w polityce HR w tym roku wyznaczyć jasne ścieżki kariery i zasady awansowania, tak aby były klarowne dla pracowników, podobnie jak zakresy odpowiedzialności poszczególnych osób. Będziemy też nadal budować motywację pracowników, by była ona stale wysoka, przyciągać i wspierać entuzjastów oraz jasno i otwarcie komunikować się z krytykami, którzy znajdują się w każdej firmie.

Po pierwsze misja

Cała filozofia Sii oparta jest na ludziach. Wychodzimy z założenia, że należy dbać o pracowników, których się już zatrudnia. Dlatego nadal najważniejsza jest misja Sii: identyfikowanie i promowanie najlepszych pracowników. Pracujemy właśnie nad programem rozwoju top talentów, który w praktyce funkcjonuje u nas już od dawna, a polega na identyfikowaniu najlepszych pracowników, wyróżniających się zaangażowaniem, inicjatywą, świetnymi wynikami pracy, z dużym potencjałem rozwoju. Takim osobom proponujemy podejmowanie coraz to nowych wyzwań, zmianę stanowiska, szerszy zakres odpowiedzialności, często związany z obszarem zarządzania zespołem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200