Fidelity: zdecydowana większość instytucji będzie posiadać krypto aktywa do 2026 r.

Z badania przeprowadzonego przez Fidelity wynika, że nadchodzi masowa adopcja instytucjonalna w sektorze kryptowalut i krypto aktywów.

Fidelity Digital Assets ma dobre prognozy dla fanów krypto aktywów / Fot. Unsplash.com

Fidelity Digital Assets ma dobre prognozy dla fanów krypto aktywów / Fot. Unsplash.com

Badanie przeprowadzone przez Fidelity Digital Assets wykazało, że 90% inwestorów instytucjonalnych planuje dodać kryptowaluty do swoich portfolio, do 2026 r. Największe zainteresowanie jest po stronie inwestorów z Azji, ale w Europie i USA również stale się ono zwiększa.

Liczba inwestorów instytucjonalnych - od menedżerów zarządzających majątkami, po fundacje i duże fundusze - posiadających aktywa kryptograficzne znacznie wzrosła. W przyszłości ta liczba powiększy się jeszcze bardziej - i to znacząco.

Zobacz również:

  • Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 18 miesięcy, ale kopanie kryptowalut nadal jest nieopłacalne
  • Kolejny trudny kwartał kryptowalut

Z badania wynika, że 70% inwestorów instytucjonalnych zamierza kupić lub zainwestować w aktywa cyfrowe w najbliższej przyszłości, a ponad 90% z nich planuje to zrobić do 2026 r.

Sama branża krypto od paru miesięcy jest na etapie załamania, jednak warto wziąć pod uwagę makro czynniki i np. zobaczyć, że sytuacja na giełdach innych niż kryptograficzne jest podobna, a nawet gorsza. Coraz więcej inwestorów sprzedaje akcje firm, obawiając się, że te stracą jeszcze bardziej na wartości, ponieważ nadchodzi kolejna fala pandemii (Covid -19 w wariancie Delta). Inwestorzy obawiają się dalszych restrykcji, więc sprzedają akcje np. linii lotniczych i innych biznesów.

Cyfrowe aktywa są nie tylko odporne na tego typu restrykcje, ale też - jak np. w przypadku Bitcoina - są świetną ochroną na rosnącą inflację. Inwestorzy coraz częściej zaczynają zdawać sobie z tego sprawę i dlatego decydują się na inwestowanie np. w Bitcoina.

Ankieta zrealizowana przez Fidelity obejmowała 1100 inwestorów instytucjonalnych z USA, Azji i Europy. Warto odnotować, że istnieje też ciągle pewien sceptycyzm wobec kryptowalut. Inwestorzy wskazują tutaj na dużą zmienność cen jako główny czynnik, którzy zniechęca do nabywania kryptowalut, jak również wyrazili zaniepokojenie ryzykiem manipulacji na rynku i brakiem podstaw do oceny wartości wielu aktywów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200