Fatal1ty - płyty Abita dla graczy

Abit zamierza wprowadzić na rynek całkowicie nową serię płyt głównych o nazwie {{c:red}}Fatal1ty{{c_end}}. Na razie nie podano wiele szczegółów na temat samych produktów, lecz wiadomo, że mają się całkowicie różnić od standardowych płyt dostępnych aktualnie na rynku.

Modele ten serii mają trafiać w gusta najbardziej wymagających graczy. Abit twierdzi, że linia ta będzie całkowitym zaskoczeniem dla klientów, którzy nie widzieli do tej pory płyt głównych tego typu. Różnice mają dotyczyć projektu mechanicznego oraz elementów wyposażenia.

Pierwszą płytą nowej serii będzie urządzenie wyposażone w chipset Intel i925X przeznaczony dla procesorów z podstawką LGA775. Układ ten obsługuje pamięci DDR2 oraz karty graficzne ze złączem PCI Express x16.

Kolejne produkty Fatal1ty będą wyposażone w możliwość pracy z szyną systemową 1066 MHz. Dla procesorów AMD 64 przewidziano model z nowym chipsetem NVIDII nForce4, który prawdopodobnie pozwoli na instalację dwóch kart graficznych PCI Express x16 (możliwa będzie zatem instalacja kart graficznych serii 6 w trybie SLI).

Premiera nowej serii odbędzie się podczas turnieju graczy Quakecon 2004 w Dallas, który odbędzie się już za dwa dni - 12 sierpnia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200