Farewell Analog, czyli konferencja o usługach cyfrowych

Tegoroczna konferencja Microsoft Farewell Analog będzie spotkaniem przedstawicieli i specjalistów świata mediów, agencji kreatywnych i branży teleinformatycznej. W jej trakcie zaprezentowane zostaną innowacyjne technologie wspierające rozwój nowych usług cyfrowych. Wszystko odbędzie się 31 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

"Hasło analog kryje wiele znaczeń, jednak pierwsze co przychodzi na myśl zapewne większości z nas jest słowo 'przestarzały'. Natomiast nowoczesne technologie stanowią szansę rozwoju zarówno dla biznesu, jak i dla mediów tradycyjnych takich jak prasa czy telewizja. Prezentowane na spotkaniu rozwiązania Microsoft oraz partnerów mogą wpłynąć na zmianę wirtualnego świata. Stwarzają one bowiem nowe możliwości w dziedzinie prezentacji czy też komunikowania biznesowego" - twierdzą przedstawiciele organizatorów.

Spotkanie to jest nie tylko okazją do zapoznania się z nowinkami branży IT. Prezentowane technologie stanowią również doskonałe rozwiązania dla mediów. Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym. Oznacza to, że dostęp do informacji jest elementem kluczowym naszej egzystencji. "Nasze innowacje - takie jak Mediaroom, Media Services czy Pivot ułatwiają pozyskiwanie i wyszukiwanie informacji, a platforma Microsoft Azure sprzyja naszej mobilności - to dostęp do najnowszych technologii z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i elastyczne zarządzanie zasobami IT" - przekonują przedstawiciele Microsoftu.

Zobacz również:

  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Już od wielu lat świat i eksperci wieszczą koniec ery papierowej. Czy więc wirtualna rzeczywistość ją zastąpi? Czy już wkrótce informacje będą zapisywane i prezentowane tylko za pośrednictwem technologii binarnych? Na konferencji Farewell Analog zostanie zaprezentowana prognoza rozwoju mediów i telekomunikacji, a także rozwiązania Microsoft mogące pomóc biznesowi wkroczyć w erę binarną, technologie, które wkrótce mogą zmienić oblicze Internetu, mediów i telekomunikacji. Dyskusje, wymiana doświadczeń, interaktywne prezentacje nowości technologicznych i doborowe towarzystwo - tak będzie wyglądała konferencja Farewell Analog. W pożegnaniu analogowej rzeczywistości udział wezmą goście z największych polskich firm telekomunikacyjnych, domów mediowych, agencji kreatywnych, portali internetowych, prasy i telewizji - zapowiadają organizatorzy.

Konfrontacje pomiędzy przyszłościową "cyfrą" a sędziwym "analogiem" będą toczyć się zarówno w Centrum Nauki Kopernik jak i w mediach społecznościowych, na Facebooku. "W każdym z tych miejsc uczestnicy będą mieli okazję poznać pomysły, technologie i praktyczne nasze rozwiązania, które pozwalają na digitalizację danych oraz szybkie przesyłanie i przetwarzanie multimediów przez użytkowników. Technologie i rozwiązania skupione wokół internetowej Platformy TV, nowości, które przynosi szybka i bezpieczna przeglądarka Internet Explorer 9, czy też prezentacja innowacyjnego systemu Windows Phone 7 i jego integracja z serwisem społecznościowym Xbox Live, to tylko kilka zagadnień, które pojawią się podczas marcowego spotkania Farewell Analog. Co ważne - te oraz wiele innych tematów zaprezentowanych zostanie w kontekście wprowadzania na rynek nowych produktów oraz rozwoju usług biznesowych. Dyskutowany będzie również wpływ cyfrowych technologii na zmianę oblicza tradycyjnych mediów, takich jak prasa czy telewizja" - opowiadają o tematyce konferencji Farewell Analog przedstawiciele Microsoft.

Współczesne metody prezentowania i dystrybucji treści oraz komunikacji z klientami i użytkownikami bazują głównie na interakcji, rozwiązaniach mobilnych i multimedialnym przekazie cyfrowym. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką do udziału w konferencji Farewell Analog. Rozwiązania analogowe już nie działają i odchodzą do lamusa. "Najwyższy czas się z nimi pożegnać" - twierdzi Microsoft.

Więcej informacji na stronie www.farewellanalog.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200