Faraday Future FFZero1. Koncepcja samochodu przyszłości rozbudza wyobraźnię

Firma Faraday Future zaprezentowała prototyp samochodu przyszłości. Auto o nazwie FFZero1 to jak na razie model prezentujący koncepcję, ale pomysł wygląda futurystycznie i przypomina trochę Batmobil dla zamaskowanego Batmana.

Faraday Future to firma, która zapowiada przełom w branży motoryzacyjnej. Pierwszym krokiem do wywrócenia rynku samochodowego do góry nogami ma być koncepcyjne auto FFZero1 zasilane energią elektryczną o mocy aż 1 tys. KM.

Za osiągi tego hipersamochodu odpowiadają cztery silniki elektryczne - po jednym na każde koło pojazdu. Przyspieszenie od zera do setki zajmuje Faraday Future FFZero1 zaledwie 3 sekundy, a samochód może rozpędzić się do 320 km/h.

Twórcy FFZero1 przekonują, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. To auto ma być dowodem, że samochody pozbawione silnika spalinowego nie muszą pod względem mocy i osiągów być gorsze niż samochody napędzane benzyną.

Pierwsze egzemplarze potężnego FFZero1 mają trafić do klientów za kilka lat. Faraday Future nie chce jednak poprzestać na luksusowych samochodach dla najbogatszych i ma ambicję wprowadzić na rynek również przystępne cenowo samochody elektryczne.

Faraday Future FFZero1. Koncepcja samochodu przyszłości rozbudza wyobraźnię

Faraday Future FFZero1 to interesujący samochód koncepcyjny

Faraday Future to firma, która działa zaledwie od 1,5 roku i jest finansowana przez miliarderów. Firma pozycjonuję się na konkurenta należącej marki Tesla i zatrudnia byłych pracowników firmy Elona Muska oraz osoby pracujące nad samochodami BMW z serii i.

FFZero1 przypomina nieco komiksowe i filmowe Batmobile, którymi jeździł Batman. Firma przewiduje jednak wykorzystanie ramy tego pojazdu do produkcji zupełnie innych i bardziej praktycznych konstrukcji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200