Falstart usług 3G w Japonii

Pod koniec maja miał nastąpić start pierwszej na świecie sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji. NTT DoCoMo przesunęło termin uruchomienia usług 3G z powodu opóźnień w budowie i testowaniu nowej sieci.

Zgodnie z przypuszczeniami analityków, japoński operator NTT DoCoMo nie rozpocznie od maja świadczenia usług telefonii komórkowej trzeciej generacji. Jego przedstawiciele poinformowali o przesunięciu terminu uruchomienia swojej sieci 3G o blisko pół roku. Firma NTT DoCoMo utrzymywała, że pod koniec maja uruchomi pierwszą na świecie sieć 3G, o czym do niedawna przekonywała w kampanii reklamowej.

Nowy plan operatora zakłada, iż 30 maja w formie testowej zostanie uruchomiona nowa sieć dla ograniczonej liczby klientów (ok. 4 tys.) w Tokyo. Korzystanie z usług będzie płatne. Klienci otrzymają od operatora telefony komórkowe standardu 3G, w okresie testowym nie będą pobierane opłaty abonamentowe.

Zobacz również:

  • T-Mobile: oszukańcze połączenia osiągnęły najwyższy poziom w 2021. To rekord
  • Trwają prace nad stworzeniem kosmicznego standardu będącego kalką USB

Komercyjna premiera nowych usług, dostępnych dla szerokiej rzeszy klientów, ma nastąpić 1 października br. Przedstawiciele NTT DoCoMo oświadczyli, że przyczyną przesunięcia terminu jest opóźnienie w budowie i testowaniu sieci 3G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200