FairUse4WM ściąga MS DRM

Wygodne w użyciu narzędzie do usuwania zabezpieczeń z plików chronionych przed kopiowaniem przy pomocy systemu MS DRM w wersjach 10 i 11.

Program FairUse4WM jest przyjaznym, graficznym narzędziem do usuwania zabezpieczeń z plików muzycznych zabezpieczonych za pomocą systemu Microsoft DRM w wersjach 10 i 11. Nie działa jednak z wersją 9.

Autor tłumaczy, że program został napisany z potrzeby chwili - korzystając z serwisów oferujących płatną muzykę miał dostęp do opłaconych piosenek tylko wtedy, kiedy korzystał z serwisu - po zaprzestaniu płacenia abonamentu tracił dostęp do wcześniej opłaconej muzyki. Dlatego uznał za celowe napisanie narzędzia, które pozwalałoby zdejmować zabezpieczenia i zachowywać muzykę na dysku w ramach tzw. dozwolonego użytku osobistego.

System MS DRM został złamany w 2001 roku przez anonimowego kryptologa posługującego się pseudonimem Beale Screamer, który opublikował kod do otwierania zabezpieczonych plików WMA w grupie sci.crypt.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200