Factory 2.0: nowa polska drukarka przemysłowa 3D

Omni3D zaprezentowała najnowszą drukarkę 3D. Urządzenie nosi nazwę Factory 2.0 i jest dedykowane sektorowi przemysłowemu. Urządzenie wykorzystuje technologię FDM i pracuje z dokładnością do 0,03 mm. Pole robocze ma powierzchnię 50 cm w każdej osi, a głowica drukarki porusza się z prędkością do 35 cm/sek.

Drukarka jest wyposażona w 10 mikroprocesorów, wyświetlacz o przekątnej 7 cali i czujniki kontrolujące parametry, takie jak temperatura i wilgotność w komorze druku czy przepływ filamentu potrzebnego do konkretnej realizacji. Urządzeniem steruje oprogramowanie Mak3r i jak zapewnia jego producent, charakteryzuje je niski koszt użycia - 60 gr za godzinę pracy urządzenia plus około 100 zł za każdy kg podstawowego materiału.

Factory 2.0: nowa polska drukarka przemysłowa 3D

Factory 2.0 w szerokiej dystrybucji w Polsce, Europie i obu Amerykach dostępna będzie od września tego roku. Urządzenie będzie produkowane w liczbie minimum 100 sztuk miesięcznie. Większość produkcji przeznaczona będzie na eksport. W chwili obecnej Omni3D prowadzi przedsprzedaż tego modelu z planowana dostawą urządzeń na przełom września i października 2015.

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Acer prezentuje ekran 3D działający bez dodatkowych okularów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200