Facebook - wzrasta ilość próśb rządów różnych krajów o podanie danych dotyczących kont naszych klientów

Facebook opublikował kilka dni temu najnowszy raport dotyczący próśb rządów różnych krajów o podanie danych dotyczących kont jego klientów. Informuje w nim, że w pierwszej połowie 2016 roku ilość próśb rządów różnych krajów o dostarczenie im informacji dotyczących kont użytkowników tej największej na świecie sieci społecznościowej wzrosła (w porównaniu z drugim półroczem poprzedniego roku) aż o 27%.

Biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej ilość takich próśb rosła w znacznie wolniejszym tempie, jest to dość niepokojący sygnał. W drugiej połowie 2015 roku ilość takich próśb, w porównaniu z pierwszą połową 2015 roku, wzrosła tylko o 13%.

Jak nietrudno się domyśleć, najwięcej tego rodzaju próśb kierują do Facebook’a różnego rodzaju agencje rządowe USA. Ogółem Facebook otrzymał od wszystkich rządów na świecie ok. 59,2 tys. próśb o podanie informacji (takich jak imię i nazwisko, czas korzystania z serwisu, a także adresów IP oraz treść wpisów) dotyczących kont użytkowników. W poprzednim półroczu próśb takich było 46,7 tys.

Zobacz również:

  • Meta zamknie portfel krypto Novi. Firma zaliczyła rozczarowanie
  • Twitter – Musk stawia warunek

Facebook podał też po raz pierwszy dane dotyczącą tego, jak często rządy różnych krajów zwracały się do niego z prośbą o zachowywanie podanych przez nie istotnych informacji, jakie pojawiają na kontach jego klientów. Próśb takich było 38,6 tys. i informacje takie pojawiły się na 67,1 tysiącach kont.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200